Yaza Hazırlık
 
Yüzünüz:

Kış dönemi yenilenmek, tazelenmek, izlerden – lekelerden kurtulmak  ve için her şeyi yaptık…

Kimyasal peeling, lazer le yapılan leke tedavileri ve cilt yenileme uygulamaları, akne skar tedavileri, saç ekimleri, plazma enerjisi uygulamaları ve estetik operasyonlar da  yavaş yavaş sezonu kapatmaya hazırlanıyoruz. Dikkat elinizi çabuk tutun…

Bunda sonra nem terapileri, güneşin kurutucu kavurucu etkisine karşı koyabilmek için gerekli. Yüzünüz, boynunuz ve dekolte bölgeniz için çok farklı ve yeni uygulamalar var. Sizin için en uygun olanına bırakın doktorunuz karar versin.

Vücudunuz:

Vücudu yaza hazırlama süresi 8-10 haftadan başlıyor…

1-İlk iş sağlıklı bir beslenme programı:

Hem selülitlerden kurtulmak  hem de  sağlıklı fit bir görüntüye kavuşmanın ön şartı beslenmeye dikkat. Daha düşük kalorili beslenmek, daha bol sıvı tüketmek, alkolden ve sigaradan uzak durmak ana hatları. Kendi başınıza başa çıkamıyorsanız mutlaka profesyonel destek alın. Düzenli ve yeterince uyumak canlı ve güçlü olmanızı sağlar.

2-Selülitlerden kurtulmak:

Aynaya baktığınızda vücudunuzda kol, bacak  ve basen bölgeniz de dalgalanma veya portakal kabuğu görüntüsü dahası yağlanma hissediyorsanız dikkat! Bu gidişe dur demek ve toparlanmanız için duruma göre en az 8-10 haftaya ihtiyacınız var. Tercih ettiğiniz güveninizi kazanmış bir kliniğe gidin doktorunuzun ön gördüğü protokolü uygulamaya başlayın.

Size sunulan seçenekler mezoterapi, lipoliz, kolajen, vakum-masaj uygulamaları, radyofrekans, kızıl ötesi ışınları, ultrasound, soğuk ve lazer uygulamalarından biri bazen bir kaçı olabilir. Bu teknolojilerden hangisi sizin için uygun veya  size tıbben zarar vermeden faydalı olana bırakın doktorunuz karar versin.

3-Egzersiz

Bir yanda selülitler ile boğuşup diğer yanda beslenmeyi düzene koyma çabasına egzersizi eklemeyi unutmayın. Basit ama tempolu yürüyüşten yoga, pilates,trx veya diğerlerine nabzı bir ölçüde ve belli süre  artırabilen her hareket iyidir. Tek başına zorlanıyorsanız bir fitness eğitmeninden aldığınız destek sağlık risklerini azaltır.

4-Kozmetik Ürün Seçimi

Kozmetik ürünleri mevsime göre revize edin. Selülit kremlerini daha özenli kullanın artık süre azalıyor. Ve güneş kremi. Olmazsa olmaz, sürmeyi ve gün içerisinde tazelemeyi unutmayın. UV den korunmak çok ama çok önemli

5-Epilasyon

Henüz daha hiç yaptırmadıysanız  yaza kadar yaptıracağınız 3-4 seans en azından  yazı rahat geçirmenize yardımcı olacaktır. Seçimde güvenilir merkezlere dikkat.

6-Varsa Kılcal Damar

Bacak için kılcal damarlara lazer uygulaması, kalça dolgusu, bacak inceltme ve düzeltme, nasır temizliği, tırnak tedavi, kemik çıkıntıları uygulamalarının tam iyileşebilmesi için halen daha yeterli zamanınız var.

7-Vücut Bakımı

Masaj ve Vücut bakımlarınızı aksattıysanız düzene sokmalısınız. Gönül ister ki tüm bu yapacaklarınız yaşam tarzınız olsun.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız