Karbon Peeling

Karbon Peeling - Lifeplus | Nişantaşı

Karbon peeling, Q-switch Nd Yag lazer ile yapılan bir uygulama. Cilde sürülen  karbon karışımının   lazer ile ciltten uzaklaştırılmasına dayanır.

Lazerin karbon karışımı ile  birlikte uygulanması lazerin yaydığı ısı ve ses dalgalarının etkisini güçlendirir .Bu etki ile ciltte kollajen üretimini artar, cilt gençleşir, gözenekler daralır, sıkılaşır daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt gözlemlenir.

Nasıl Etki Eder?

Q-switched Nd:YAG lazerin ciltte bulunan melanin pigmentini etkilleyip parçalamasına bağlı olarak cildin tonu açılır, yüzde aydınlanır ve cilt lekeleri gözle görülür biçimde azalır.

Nasıl Uygulanır

Lazer uygulaması yapılmadan önce cilt yüzeyine karbon karışımı sürülür. 15 dakika bekletilir, gözenekler tarafından emilir. Sonrasında yaklaşık 10 dakika süreyle cilt yüzeyi lazer taranarak uygulama sonlandırılır.

Uygulama Ağrılı mı?

Ağrı hissedilmez.Çok hafif bir kızarıklık, nadiren batma ve yanma hissi oluşabilir.

Sonuçta;

  • Cilt yağlanması azalır,
  • Gözenekler küçülür,
  • Cilt aydınlanır,parlar ve gençleşir,,
  • Hafif düzeydeki cilt lekelerini giderir,
  • Açık renkli ince tüylerin giderilmesine yardımcı.

Uygulamadan hemen sonra ciltte belirgin bir aydınlanma ve parlaklık görülür. 1 hafta sonra cilt yağlanması azalır. Gözeneklerin daralması, cilt gençleştirme ve leke giderici etkisi 2-4 ayda ortaya çıkar.Cilt tipine göre değişmekle birlikte 4-8 seans uygulanan karbon peeling tedavisinin ciltteki olumlu etkileri yaklaşık 1-1,5 yıl süreyle devam eder.

Uygulama sonrasında ciltte soyulma olmaz. Ortaya çıkabilecek kızarıklık, batma ve yanma hissi birkaç saat içinde azalır.

Nelere Dikkat Etmeli?

Karbon peeling uygulamasından hemen sonra güneşten koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılmalıdır.

Mezoterapi, PRP,ton denegeleyici hyalüronik asit ve iğneli radyofrekans gibi yöntemlerle birlikte kullanılabilir. Kombine tedaviler karbon peeling uygulamasının olumlu etkilerini güçlendirir.

Seans sayısı:

1-3 hafta aralıklarla amaca göre 4-8 seans uygulanabilir.