Botoks

Lifeplus Instagram
Lifeplus Facebook
Lifeplus Telefon
mail-icon

 

Botoks Nedir?

Bakteriden elde edilen, kasların sinirler tarafından uyarılmasını geçici bir süre kısıtlayan, tıpta yaygın olarak kullanılan bir tür proteindir.

 
 

Botoks kullanım alanları

  • Kaşları çatmakla oluşan dikey çizgiler,
  • Kaşları yukarı kaldırmakla oluşan yatay çizgiler,
  • Kaş kaldırma,
  • Gözleri kısmakla oluşan kaz ayakları,
  • Dudak üstü dikey çizgiler ve dudak dolgunluğu,
  • Burun ucu kaldırma,
  • Yüz ovalinin oluşturulması,
  • Terleme (Koltuk altı-avuç içi),
  • Bacak inceltme,
  • Migren tedavisi.
 

Etkisi ne zaman başlar,etki süresi ne kadardır?

Botoksun etkisi 3. günden itibaraen yavaş yavaş başlar, etki süresi kişiden kişiye değişse de 4-6 ay kabul edilir. Düzenli 3-4 uygulama sonrası refleks kasılmanın unutulması ile etki ve kalıcılık uzar.

Ağrılı bir uygulama mı?…

Anestezik krem ya da buz ile cilt yüzeysel olarak uyuşturulur. Botoks önceden işaretlenen noktalara çok ince uçlu özel iğnelerle uygulanır.Kreme rağmen ilaca bağlı hafif bir yanma hissi olabilir.

Botoks uygulama yaşı

Yaş aralığı oldukça geniş. Amacı, refleks kasılmanın ciltte yaratacağı kalıcı çizgilenmeyi önlemek.

Masseter botoksu – Çene botoksu

Diş sıkma, diş gıcırdatma, çene ağrısı, baş ağrısı durumlarında tıbben, kare yüz veya alt kısmı geniş yüzlerde yüzü alt-arkadan daraltıp daha ince ve uzun göstermek için  estetik olarak çene kası içerisine  yapılabilir. Etkisi 5-6 aydır.

Botoks zararlı mı, yan etkileri var mı?

Yumurta allerjisi olanlarda nadiren geçici bir hassasiyet olabilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerde morluk oluşabilir. Kas hastalığı olanlara uygulanmamalı.Doğru teknik ile uygulandığında yan etki son derece azdır.

Yıllardır birçok nörolojik hastalığın tedavisinde yüksek dozlarda kullanılabilen, FDA onaylı, Türkiye’ye Sağlık Bakanlığı izni ile getirilen bir ilaç. Estetik amaçlı kullanımında doz düşük olduğu için endişeye gerek yok.

Koltuk altı botoks – Terleme botoksu

Aşırı terleyen koltuk altı, el veya ayaklarda geçici ter bezi blokajı ile o bölgeden ter salgısını engeller. Etkisi geçince ter bezlerinin çalışması normale döner. Ortalama 4-6 ay kuruluk sağlar.

Botoks kremleri enjeksiyon uygulaması ile aynı etkiyi yaratır mı?

Etki mekanizmaları ve etkinlik süreleri kıyaslanamaz. İğneli uygulamada zamanında 3-4 uygulama sonrası kırışıklığa neden olan refleks kasılmanın unutulması söz konusu.

Kremin etkisi yüzeysel ve çok kısa sürelidir. Oysaki Botoks kasılmaya sebep olan kas içine uygulandığı için etki uzun süreli.

El ve Ayak terlemesinde botoks

El ve ayak terlemesinde ter bezlerini  4-6 ay süre bloke ederek etki gösterir.Uygulama öncesi lokal anestezik etkili krem sürülür,beklenir ve sonrasında uygulama yapılır.

Botoks fiyatı nasıl belirlenir?

Kullanılan marka, sulandırma oranı, uygulanacak bölgeye ve miktara  göre değişken.

 


Botoks Nişantaşı İletişim

 
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız