Somon DNA

Somon DNA - Lifeplus Nişantaşı

Yıllar içerisinde gerek hormonal aktivitedeki azalma gerekse çevresel faktörler cilt kalitesini olumsuz etkiliyor . Geçen bu süreçte kollajen ve elastin lifler parçalanmaya ve vücutta bulunan hyaluronik asit miktarı azalmaya başlar. Cilt daha mat, daha kuru görünür. Elastikiyeti azalır.İne kırışıklıklar oluşmaya başlar.İşte bu tip durumlarda iyileştirici özelliği ile  somon DNA iyi bir seçenek.

Merak Ettikleriniz

Somon DNA polinükleotid olarak adlandırılan ve hücre yapımına destek olan bir madde. Cilt gençleştirmede ve yenilemede kullanılır. Cilt altına küçük iğneler ile uygulanır. Cildi nemlendiren hyaluronik asitli mezoterapi ile birlikte veya dönüşümlü olarak kullanılması etkinliğini artırır.

Hücre yenileyici olan somon cildin kollajen, elastik liflerini artırarak sarkmasına engel olur. Elastikiyet kaybını azaltır. Başta göz çevresi olmak üzere kırışıklıkları hafifletir. Lifting ve kırşıklık açıcı özelliği ilk seansta bile görülebilir.

1-3 hafta aralıklar ile 1- 4 seans cildin ihtiyacına göre uygulanabilir.Duruma göre 3 ayda bir kez tek uygulama veya yılda 2 kez kür şeklinde tekrarlanabilir.

Uygulama sonrası günlük  hayata hemen devam edilebilir. Ciltte sadece hafif bir kızarıklık olabilir. Yarım gün içinde kendiliğinden geriler. Bazen ertesi gün ciltte iğneye bağlı küçük morluklar olabilir. Makyajla kapatılabilir

Lazerler, radyofrekans gibi yöntemlerle birlikte veya dönüşümlü kullanılırsa çok daha etkili olur. Botokstan önce uygulanırsa kırışıklıkların tamir edilmesini hızlandırır. Dolgu ile birlikte kullanılırsa dolguların lifting  ve kırışıklık açma etkinliğini artırır.