Dolgu Uygulaması

Lifeplus Instagram
Lifeplus Facebook
Lifeplus Telefon
mail-icon

 
 

Yüzde dolgu uygulama noktaları

İnsan vücudunda zamanla yağ dokunun erimesi, cilt elastikiyetinin azalması ile oluşan çizgilenmeleri açmak, kırışıklıkları gidermek, asimetriyi azaltmak için kullanılan farklı içerik ve yoğunluktaki ürünler ile yapılan uygulamaların genel adı.

Diğer Dolgu Uygulamaları

Burun Yenileme

Çene Yenileme

Dudak Yenileme

Genital Bölge Yenileme

Gözaltı Yenileme

Dolgu Uygulaması Bölgeleri

 
 • Burun kenarından aşağı inen çizgiler,
 • Burun ile ağız arasındaki çizgiler,
 • Burun kemeri düzeltilmesi,
 • Dudak dolgunlaştırılması,
 • Dudak kenarları radial çizgiler,
 • Göz çevresindeki kırışıklıklar,
 • Alın çizgileri,
 • Akne izleri,
 • Yanak ve elmacık kemiği dolgunlaştırılması,
 • El ve ayak üzeri yaşlılık belirtilerinin azaltılması,
 • Kaza veya travma sonucu oluşan deformasyonlar,
 • Vücuttaki bazı asimetrilerin düzeltilmesi.
 

Dolgu Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

 

Dolgu Çeşitleri ve Etki Süreleri

Kullanılan dolgu maddesinin içeriğine göre; hyalüronik asit içeren preparatlarda 6-18 ay, polilaktik asit içeren uygulamalarda 1-2 sene, hidroksi apatit içeren preparatlarda 2-3 yıl, kalıcı dolgularda ise ömür boyu devam eder. Hyalüronik asit içeren dolgu teknolojisinde son dönemde yaşanan hızlı gelişme, yan etkilerinin yok denecek kadar az olması ve zamanla emilerek yok olması tercih nedeni.

Dolgu Teknolojisinde Son Yıllarda Yaşanan Gelişmeler

Dolgu maddeleri artık daha yumuşak, daha kolay enjekte edilebiliyor ve sonuçlar da daha doğal. Lidokain içerikli dolgular, kolay ve acısız uygulanabiliyor. Cilt dokusu ile daha doğal bir şekilde entegre olabiliyor. Bu sayede artık yüzde daha doğal bir görünüm elde edebiliyoruz. Ve bu gelişmeler sayesinde kalıcılık süreleri 2 yıla kadar çıkabiliyor.

Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesine yapılacak bütün dolgu uygulamaları öncesinde, medikal görüntüleme sistemi ile 3 boyutlu fotoğraf alınır. Değerlendirme ile uygulamanın planlaması yapılır. Sonrasında, uygulama bölgesine lokal anestezik krem sürerek 10-15 dakika beklenir, temizlenir. Hedeflenen sonuca uygun içerikli dolguyu hedef cilt katmanına uygulanır ve yüzeyel masaj ile son şeklini verilir. Toplam işlem süresi 25-30 dakika arasında.

Dolgu Uygulaması  Sonrası

Uygulama, dolgunun özel iğneleri ile yapılır, beklenen dışında geçici çok hafif bir şişlik, nadiren kızarıklık olabilir, herhangi bir zamanda, öğle arası bile yapılabilir, sonrasında rahatlıkla işinize geri dönebilirsiniz.

Dolgu Uygulamasının Yan Etkileri

Yeni jenerasyon hyaluronik asit (su bazlı) içerikli dolgularda yan etki yok denecek kadar az. Yan etkilerin büyük bölümü enjeksiyon tekniği, deneyimden kaynaklı. Ayrıca C Vitamini, aspirin ve ağrı kesici kullanımı sırasında yapılan uygulamada kanama zamanı uzadığı için ciltte morarma ve ödem oluşabilir. Bir kaç günlük su tutmaya bağlı hafif ödem olabilir. Allerji yok denecek kadar nadir.

Dolgu Uygulamasının Etki Süresi

Hyalüronik asit etki süresi kişiye, bölgeye ve kullanılan hyalüronik asit yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Ortalama 6-18 ay olarak kabul edilir. Daha uzun süre kalıcılığı sağlayan ürünler mevcuttur. Örneğin; meme için uygulanan hyalüronik asitin 2-3 yıla kadar etki süresi bulunur.

Dolgu Uygulaması Fiyatları

Fiyatlar, dolgunun markasına, cinsine uygulanacağı bölgeye ve kalıcılık süresine göre çok değişken. Araştırmayı yukarıdaki 4 faktörü dikkate alarak yapmalı. En doğrusu hekim değerlendirmesi sonrası görerek fiyatlandırma.

 


Botoks Nişantaşı İletişim

 
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız