Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Uygulama Nedenleri

  • Yüze “V” formu vemek, korumak,
  • Alt çene küçüklüğü veya kısalığını telafi etmek,
  • Çene hattının belirginleştirmesi,
  • Çene hattı güçlendirmesi ile gıdı sarkması ve boyun kırışıklılarında düzelme sağlama.

Çene Dolgusu İçeriği?

Çene dolgusu için sıklıkla hyalüronik asit veya kalsiyum hidroksi apatit içeren ürünler kullanılır. Hüyalüronik asit normalde vücudumuzda da bulunan, deriye suyu taşımak ve tutmakla görevli bir madde. Su tutucu özelliğinden, volüm elde etmekte yararlanıyoruz. Kalsiyum hidroksi apatit içeren dolgular içeriklerindeki kemik tozu sayesinde tutucu, kolajen elastin artırıcı ve canlandırıcı etkiye sahipler.

Nasıl Etki Eder?

Uygulandığı bölgede yoğun su tutucu ve yenileyici özellikleri ile volüm artışı sağlayarak etkisini gösterir. Etki süresi yeni jenerasyon dolgularda 1-2 yıl.

Yeni jenerasyon, yüksek teknolojili dolguların en büyük özelliği topaklanma yapmaması ve bağ doku ile bağlanarak hareket etmesi ve natürel görünümü.

Doğal Bir Görünüm Nasıl Sağlanır?

Klasik anatomik yapıda profilden bakıldığında alt dudak ön-orta hizasından inilen dikmeye çene üzerine farklı açılardan uygulama yapılarak ölçülü bir şekilde yaklaşmak hedeflenir. Uygulamada hedef ön ve yan görünümde çeneyi desteklemek.

Kişiye Özel Uygulama

Canfield-VECTRA M3 3D ile görüntüleme sonrası, mevcut durum, beklenti ve yapılabilecekler göz önünde bulundurularak kişiye özel ürün seçimi ve uygulama planlaması yapılır.Uygulama öncesi sürülen anestezik kremin etkisi ve dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik sayesinde uygulamada acı yok denecek kadar az. Uygulama süresi ortalama 15-20 dakika.

3 Boyutlu Görüntüleme - Lifeplus | Nişantaşı

Çene Dolgusu Sonrası?

İşlem yapıldığı an sonuç verir, değişiklik hemen fark edilir. Çene dolgu uygulamasından sonra iğne veya kanül giriş yerlerinde nadiren morluk olabilir. 2-3 gün içinde bu etkiler geriler. Yeni teknoloji dolgular ve içlerindeki anestezik madde uygulama sonrası ödem ve morluk riskini belirgin olarak azaltmıştır. Ağrı genellikle olmaz.

Diğer Yenileme Uygulamalarımız