Plasma Rich Platelet

Lifeplus Instagram
Lifeplus Facebook
Lifeplus Telefon
mail-icon

 
 
PRP, özel tüpe alınan az miktardaki kanın santrifüj sonrası ayrıştırılan serum un plateletten zengin bölümünün sorunlu bölgeye mezoterapi tekniği veya roller ile uygulanması. Sonrasında fibroblastlar ile kolajen, elastin sentezinin başlaması.

 

Uygulandığı Bölgeler

  • Antiaging (cilt gençleştirme),
  • Gözenekleri sıkılaştırma,
  • Kırışıklıkları azaltma,
  • Sivilce izlerinin tedavisi,
  • Gözaltı torbalanma ve morlukları,
  • Güneş ve yaşlılık lekelerinin giderilmesi,
  • Saç dökülmeleri.
 

PRP Tedavisi Uygulanan Bölgeler

Sorun olan her bölgeye uygulanabilmekte. Yüz, boyun, dekolte, el üstü ve saçlı deri.

 

PRP Hakkında Merak Ettikleriniz

 

PRP Tedavisi Etkisinin Başlaması

Uygulama sonrası 3 – 4 hafta sürmekte. Lekelerde azalma, ciltte parlaklık, gerginlik ve canlılık, yeni saç filizleri oluşumu başlamakta.

PRP Tedavisi Sonuçları

Uygulanan bölgede cilt parlak ve canlı görünür. Özellikle yüz bölgesindeki güneş ve yaşlılık lekelerinde farkedilir ton açılması, göz altı torbaları ve morluklarda düzelme olur. İnce çizgiler de açılma, uygulandığı bölgenin etrafındada canlılık oluşur.

PRP Saç Tedavisi

Saç tedavisinde özellikle dökülmeler, güçsüzlük, cansızlık ve matlaşma durumlarında önerilmekte. Saç ekimi öncesi ve sonrasında kök güçlenmesi için uygulanamakta.

PRP Yan Etkileri

Özel bir tüpe sizden alınan, santrifüj sonrası ayrışan, serumun size uygulanması ile yapılan uygulamada işlem esnasında kısa süreli kızarıklık oluşmakta. Uygulamada sterilizasyon ve hijyen kurallarına dikkat. Allerjik reaksiyon riski yok.

PRP Uygulama Sıklığı ve Seans Sayısı

2 haftada 1 olmak üzere 3-4 seans yeterli. Sonrasında ayda 1 uygulama ile devam edilebileceği gibi yaz ve kış girişlerinde 2 kür olarak da uygulanabilmekte.

PRP Fiyatları

Seans veya paket fiyatlarında en önemli ayrıntı kullanılan tüp kalitesi. Kalite, santrifüj sonrası ayrılan kısımdaki trombosit sayısının fazlalığı ile orantılı. İdeal sayı 250-300 bin arası.

 


Botoks Nişantaşı İletişim

 
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız