Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi - Lifeplus Nişantaşı
Saç Mezoterapisi - Lifeplus | Nişantaşı

Saçlı derinin mezoderm tabakasına; özel iğneler ile gerekli vitaminler, mineraller, oligo elementler ile dolaşım düzenleyicileri içeren özel bir karışımın yapılması işlemine saç mezoterapisi adı verilir.

Saç Mezoterapisi hangi amaçla yapılır?

  • Saç dökülmesini azaltmak,
  • Saç kalitesini arttırarak daha parlak, daha canlı ve daha kalın hale getirmek,
  • Yeni saç çıkışını hızlandırmak,

Öncelikle saçın dökülme nedenleri araştırılır, neden varsa tedavi edilir. Nedensiz olan dökülme veya azalma durumunda, kıl köklerinin beslenmesi -canlanması için bu yöntem uygulanır.

Sonuçta saçlarda canlılık, parlaklık ve saç tellerinde sayıca artış görülür.

Merak Ettikleriniz

Uygulanan özel karışım kılcal damarlar yolu ile tüm saçlı deriye yayılır,dolaşımı hızlandırır,saç kökünü uyarır beslenmesini artırarak etki eder.

Erkek tipi genetik dökülmeler,kadınlarda mat,cansız görünen dökülen veya azalan saçlarda etkili.Her yaştaki hastaya uygulanabilir. Sadece sikatrisyel alopesilerde etki etmez.

Standart yok. Farklılık buradan kaynaklanır.Bazı doktorlar özel formüllerini kullanırken bazıları standart karışımları kullanmakta. O yüzden sonuçlar da farklılık göstermekte.

1 hafta arayla 10 seans olarak uygulanır, seanslar 15-30 dakika arası sürer. Seans sonrası günlük yaşamda kısıtlamaya neden olmaz.