SAÇ MEZOTERAPİSİ

Lifeplus Instagram
Lifeplus Facebook
Lifeplus Telefon
mail-icon

 

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi 4
 
Saçlı derinin mezoderm tabakasına; özel iğneler ile gerekli vitaminler, mineraller, oligo elementler ile dolaşım düzenleyicileri içeren özel bir karışımın  yapılması işlemine saç mezoterapisi adı verilir.

Saç Mezoterapisi hangi amaçla yapılır?

  • Saç dökülmesini azaltmak,
  • Saç kalitesini arttırarak daha parlak, daha canlı ve daha kalın hale getirmek,
  • Yeni saç çıkışını hızlandırmak,

Öncelikle saçın dökülme nedenleri araştırılır, neden varsa tedavi edilir. Nedensiz olan dökülme veya azalma durumunda, kıl köklerinin beslenmesi – canlanması için bu yöntem uygulanır. Sonuçta saçlarda canlılık, parlaklık ve saç tellerinde sayıca artış görülür.

Saç Mezoterapisi Nasıl Etki Eder?

Uygulanan özel karışım kılcal damarlar yolu ile tüm saçlı deriye yayılır,dolaşımı hızlandırır,saç kökünü uyarır beslenmesini artırarak etki eder.

Saç Mezoterapisinin  Etkili Olduğu Durumlar?

Erkek tipi genetik dökülmeler,kadınlarda mat,cansız görünen dökülen veya azalan saçlarda etkili.Her yaştaki hastaya uygulanabilir. Sadece sikatrisyel alopesilerde etki etmez.

Saç mezoterapisinde kullanılan maddeler standart mı ?

Standart yok. Farklılık buradan kaynaklanır.Bazı doktorlar özel formüllerini kullanırken bazıları standart karışımları kullanmakta. O yüzden sonuçlar da  farklılık göstermekte.

Saç Mezoterapisi Kaç seans Yapılmalı ?

1 hafta arayla 10 seans olarak uygulanır, seanslar 15-30 dakika arası sürer. Seans sonrası günlük yaşamda kısıtlamaya neden olmaz.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız