Göz Kapağı Yenileme

Plexr, uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar.

Plazma enerjisi ile cilt temizleme-yenileme veya plazma enerjisi ile ameliyatsız üst göz kapağı estetiği uygulaması da yapılabilmekte.

15 yıldır Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, CE belgeli bir uygulamadır.

Merak Ettikleriniz

Göz kapağı üzerindeki kırışıklıklar, varsa sarkma eğiliminde iyileşme olacaktır. Plexr ile ameliyatsız üst göz kapağı uygulamasından sonra daha dinamik, daha dinç, daha genç ve aydınlık bir yüz ifadesi oluşur.

Ameliyatsız üst göz kapağı uygulamasına ek olarak, göz çevresindeki kaz ayaklarına botoks uygulaması yapıldığı takdirde, daha uzun süreli kalıcılık ve etkide belirgin bir artış gözlenir.

Uygulama yapılacak bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Lokal anestezik krem sürülür, 20dk. beklenir ve işlem uygulanır.

Uygulama yapılacak bölgeye göre (üst göz kapağı – alt göz kapağı lokal anestezi sonrası 5 ile 20 dakika arasında sürer.

Uygulama sırasında ağrı-acı hissi oluşmuyor. Uygulama sonrasında ise çok hafif bir sızı hissi olabilmekte. Ancak bu his rahatsız edici boyutta değildir ve 1 ile 2 gün içinde geçebilmekte.

Uygulama sonrası özellikle açıkta kalan bölgelere içerisinde güneş koruma faktörü de olan sıvı bir fondöten veya BB krem tabaka halinde sürülmeli. Her yıkama sonrası işlem tekrarlanmalı.

Üst göz kapağında uygulamanın ertesi günü başlayan ve 5-6 gün gittikçe azalarak devam eden ödem oluyor. 7-8. günden itibaren kabuklar dökülüyor ve normal görünüme kavuşuyor. Uygulamadan sonra içerisinde güneş koruma faktörü bulunan BB krem sürmek yeterli. Banyo yapmak, el yüz yıkamak serbest.

Ameliyatsız göz kapağı yenilemenin kalıcılık süresi 3-4 yıl.

  • Uygulama kolay ve kısa süreli,
  • Pansuman gerektirmiyor,
  • Günlük yaşantıya engel olmuyor,
  • İz kalmıyor,
  • İstenmeyen durumlar oluşmuyor.

Fiyatlandırma, tedavi edilecek bölgenin büyüklük veya genişliğine göre değişmekte.