Tüy Sarartma

Tüy Sarartma - Lifeplus Nişantaşı

İnce, açık renkli tüyler bazen lazer epilasyon ile yok edilemiyebilir. Bu durum da Q- switch Nd Yag lazer ile bu tüylerin sararması ve  incelmesi sağlanabilir. Böylece tüyler daha az görünür ve sizi rahatsız etmeyecek hale gelir. Düzenli yapılan saratma uygulamaları tüylerin kalıcı olarak yok olmalarını sağlar. Uygulama sonrası sararma seans bitimi gözle görülür. 4-6 haftalık süre içerisinde sarılık etkisi azalır ancak inceltme etkisi kalıcı.Tüylerde kalıcı incelme ile dökülme için çok sayıda seans gerekebilir.

Lazer ile Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?

Lazerle tüy sarartma kolay ve acısız. Hafif bir batma hissi dışında  bir şey hissedilmez.Uygulamadan sonrası hafif bir kızarıklık olur ve saatler içinde geçer.Sonrasında leke oluşma riski yok.

Lazer ile Tüy Sarartma İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Lazer ile tüy sarartma tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Yaz aylarında da güvenle yapılabilir.Sonrasında 2-3 gün mutlaka güneş koruması önerilir.

Lazer ile Tüy Sarartma İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Tüm yüz bölgesi başta olmakla beraber bıyık, favori, çene bölgeleri  ayrı ayrıda yapılabilir.Ayrıca ince tüylerin sıklıkla bulunabileceği  üst kol, karın, sırt gibi bölgelere de uygulanabilir.