KÖK HÜCRE UYGULAMASI

Lifeplus Instagram
Lifeplus Facebook
Lifeplus Telefon
mail-icon

 
Lifeplus
 
Fibroblast enjeksiyonu veya fibrocell uygulaması. Fibroblastlar, kolajen sentezini yapan ana hücreler. Kolajen ise gençleştiren, cilt dokularını besleyen ana yapı. Kısacası yapılan uygulama fibroblast hücrelerini kullanarak cildin yenilenmesidir.
[nz gap]
Vücudun genelde güneş görmeyen bir bölgesinden (kulak arkası, koltuk altı, kol içi veya kasıklar gibi) alınan minik doku örneğinin steril laboratuvar şartlarında izole edilen hücrelerinin büyüme faktörleri ve diğer etken maddeler ile çoğaltılması ve tekrar vücuda uygulanmasına dayanan bir teknik.

Seçilen bölge temizlenir, lokal anestezik uygulanır. Sonrasında ortalama 2-3 mm büyüklüğünde sadece bir adet doku örneği alınır. Özel bir tüpe konulur. Beraberinde çoğaltma işleminde kullanılmak üzere alınan kan FDA onaylı teknik ile fibrocell üreten özel laboratuvara soğuk zincirle gönderilir.

Kök Hücre Tedavisi Uygulama Alanları

Cilt yenileme, cilt gençleştirme, akne, skar, su çiçeği izleri, doğum çatlakları ile saç dökülmelerinde kısacası yaygın estetik uygulamalarda Avrupa ve Amerika’da sıklıkla kullanılan bir yöntem.

3 hafta ara ile leke derinliğine göre 4-6-8 seans uygulanabilir.

Kök Hücre Hakkında Merak Ettikleriniz

Uygulama sıklığı ve seans sayısı nedir? Sizden alınan doku örneğinden üretilen fibrocell, üreme süresine göre 3-4 hafta ara ile 3 kez yapılır. İkinci uygulama ile değişim başlar ve 12-24 ay süre ile devam eder. Etki 4-5 yıl boyunca hissedilir.

PRP’den farkı nedir? PRP; alınan kanın santrifüj sonrası ayrılan trombosit’ten zengin bölümünün uygulanması.Uygulama 15 gün ara ile 3 kez yapılır. Her uygulama öncesi kan alınır. 6 ayda bir tekrar önerilir.

Kök hücre ise ,vücudun genelde güneş görmeyen bir bölgesinden (kulak arkası, koltuk altı, kol içi veya kasıklar gibi) alınan minik doku örneğinin steril laboratuvar şartlarında izole edilen hücrelerinin büyüme faktörleri ve diğer etken maddeler ile çoğaltılması ve tekrar vücuda uygulanmasına dayanan bir teknik.

 


Botoks Nişantaşı İletişim

 
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız