PB Serum

 
Pb serum, sabit miktarda hyalüronik asit ile kolajenaz, lipaz, liyaz enzimlerini değişken oranlarda içeren  Low, Medium, High olmak üzere 3 farklı enzimatik karışım. 

İçerikteki hyalüronik asidin görevi bir bölgeyi doldurmak olmayıp karışımda bulunan enzimleri aktifleyerek biokimyasal süreci başlatıp dokuyu tedavi etmek. 

PB Serum İçinde Bulunan Enzimler ve Görevleri

İçerikteki kolajenaz, lipaz, liyaz enzimlerinin görevleri,

Kolajenaz; Kötü kolajenleri ortadan kaldırırken iyi kollajen üretilmesini ve arttırılmasını sağlar. 

Lipaz; Yağ dokusu fazla olan bölgelerde yağı eritmekte kullanılır. 

Liyaz; Sıvı tutulmasını azaltıp ve doku geçirgenliğini arttırarak hücre dışı matristeki proteglikanları parçalar, vücuttaki ödemi çözer. 

Hyalüronik asit ile enzim kombinasyonunun ilk defa kullanıldığı bir karışım. 

Bu formların içerisindeki enzim yüzdeleri farklıdır. Bu sebeple her probleme göre uygulanacak olan ürün de farklı. 

Genel Olarak Uygulama Alanları

  • Cildin daha genç ve sıkı hale gelmesine yardımcı olmada,
  • Yüz şekillendirme, gıdı ve yüz yağlarının eritilmesinde,
  • Göz altı torbalarında (Göz altı yağ enjeksiyonu yapılmış ancak hiçbir şekilde dağılmamış bu hassas bölgelerde fibrolipomlar oluşmuş sorunlu hasta gruplarında), 
  • Bölgesel yağ birikimlerini azaltmada, 
  • Yanıkları, her tür skar ve ameliyat izi iyileştirmede kullanılır. 

 Bazı durumlarda farklı formlarda uygulama yapmak gerekebilir. 

3 Form ve uygulama alanları,

 
LOW PB Serum:

Daha çok göz altı torbalarında minimize yağ yastıkçığını eritmek, cildi sıkılaştırmak, yenilemek için kullanılır. Genelde cildin sıkılaşması ve rejuvinasyonu için tercih edilir. Bazen tek seans yeterli olurken, bazı durumlarda 2 seans olarak da uygulanabilir.

MEDIUM PB Serum:

Daha çok yağ birikimli dokularda tercih edilen, yüzde, çene altı yağ toplanmalarında, karında, kollarda vücudun herhangi bölgesinde küçük yağ birikimleri olan dokuda yağı azaltmak için ve aynı zamanda cildin yenilenmesi, sıkılaşması, toparlanması amacıyla da kullanılabilir.

HIGH PB Serum:

Kolajenaz yoğunluğu daha fazla olan bir formudur. Ameliyat izleri, çatlaklar, eskimiş dokular, sarkmalar, daha derin kırışıklıklar, daha doğrusu nerede vücudun kolajeni zayıflamış, eskimiş, bozulmuşsa o bölgelerde bu formu tercih edilebilir. Esas fonksiyonu eskimiş olan veya bozulmuş olan kollajen yapısını parçalayarak yeni kollajen üretimini sağlamaktadır. Dokuyu iyileştirir. Bu nedenle kolajeni bozuk her dokuda kullanılabilir. Selülitlerde de, skar dokularında da etkin. Sorunun varolduğu süreye göre  seans sayısı arttırılabilir.

Kısaca tüm formları, güvenli, yan etkisi olmayan ve dokuya zarar verilmeyen, gönül rahatlığıyla uygulanabilen enzimatik içeriklerdir. 

 


Botoks Nişantaşı İletişim

 
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız