Profil Yenileme

Profil Yenileme - Lifeplus Nişantaşı

Profil Yenileme Nedir?

Kısaca tarif edilirse kişinin yandan görünümünü düzeltmek için yapılan işlemlerin bütünü olarak tanımlanabilir.

Önceleri profil düzeltme için tek seçenek ameliyatlardı. Ancak güzellik ve estetik teknolojisindeki gelişmeler, kullanılan ürün seçeneklerinin ve kalitelerinin artması, 3 boyutlu görüntüleme sistemleri ameliyat olmadan profil de yenileme işlemlerini kolaylaştırdı.

Ameliyat olmaktan korkan, anestezi almak istemeyen, nekahat sürecinden çekinen dahası sonrasını kestiremediği için vazgeçen çok büyük bir grup için önemli bir alternatif olma yolunda.

Profil Değerlendirmesinde;

  • Alın-burun açısı
  • Burun-dudak açısı
  • Burun-çene açısı
  • Çene-Çene altı oran
  • Çene- boyun açısı dikkate alınır.

Profil Yenileme Hangi Bölgelerede Neler Yapılabilir?

Alın: Alın çok düz ise yeni jenerasyon hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları ile hafif konveks bir şekle getirilebilir.Şakaklarda çöküntü varsa yeni jenerasyon hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları ile giderilebilir.Şakak çöküklüğü karşıdan bakınca alın darlığından,kaş düşüklüğüne sebep olabilir.

Kaşlar: Düşük ise botoks, kaş ucu dolgusu ,iple veya thread lift ile yukarı kaldırılabilir.Böylece gözler öne çıkar,göz kapakları rahatlar.Rahat makyaj yapılabilir.

Burun: Kemer düzeltmesi,burun ucu kaldırma işlemleri yeni jenerasyon hyaluronik asit dolgu ile yapılabiliyor.

Yanaklar: Yaşlı yüzde sarkmış olan yanaklar iple veya yeni jenerasyon hyalüronik asit dolgu ile kaldırılabilir ya da şişman görünümlü yanaklar daha zayıf görünümlü hale getirilebilir. Elmacık kemikleri belirginleştirilebilir. Yanaklara dolgu yapılarak yüze daha dinlenmiş bir ifade verilebilir.

Dudaklar: Anatomik olarak üst dudak hafifçe alt dudağın (1-2 mm) önündedir ve alt dudak üst dudağa göre daha kalındır.Bu anatomik yapı hedeflenerek yeni jenerasyon hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları ile doğal görünüm hedeflenir.

Çene: Yüz profili değerlendirmesinde burundan sonra çenenin değerlendirilmesidir. Büyütme,genişletme ,öne veya aşağı uzatma işlemleri yeni jenerasyon hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları ile gerçekleştirilmekte

Gıdı bölgesi: Gevşeklik veya sarkma eğilimi veya var olan yağ dokuya yönelik lipoliz, meoterapi, thread lift uygulamaları ile yeterli düzeltme yapılabilmekte.

Profil Yenileme Süreci Nasıl İşliyor?

3 Boyutlu Görüntüleme - Lifeplus | Nişantaşı

İlk olarak 3 boyutlu görüntü alarak her iki yan ve cephe görüntülerini değerlendiriyoruz. Ön görülen düzenlemeleri similasyon ile yüzün yarı bölgesinde gerçekleştirip beğenilmesi halinde uygulama yapılacak bölgeyi temizleyip anestezik krem ile uyuşturduktan sonra uygulamayı gerçekleştiriyoruz.

Süre görüntüleme-değerlendirme –uygulama dahil işleme göre 45-60 dakika arasında.

Genelde nekahate ihtiyaç duymayan hemen hayatın akışına dönülebilen uygulamalardan.