El Dolgusu

El Dolgusu - Lifeplus Nişantaşı

El dolgusu nedir?

Yaş almak, yoğun kullanım veya genetik yapı ile ilgili zamanla el cildi altındaki yağ doku azalır.Bu azalma ile beraber ciltte kırışıklıklar başlar, cilt altındaki damar ve tendonlar görünür hale gelir. Hem cilt kırışıklıklarını açmak hem de damar ve tendonların görünürlüğünü azaltmak için hyaluronik asit, kalsiyum hidroksi apatit veya her ikisini bir arada bulunduran dolgular ile PLLA içerikli ürünler kullanılabilir.

El dolgusuna neden ihtiyaç duyulur?

Eldeki yağ dokusunun azalması ile bağ dokusu zayıflar. Buna bağlı tendonlar ve damar yapıları daha görünür hale gelir. Bu yapıların belirginleşmesi ve yağ dokusunun azalmasıyla birlikte daha yaşlı bir görüntü ortaya çıkar.

El dolgusu için yaş sınırı var mıdır?

El dolgusuna genellikle 40 lı yaşlar ile ihtiyaç duyulur. Özel durumlarda 18 yaş altına inmemek kaydı ile yapılabilir.

El dolgusunun etken maddesi nedir?

El dolgusunda Hyaluronik asit, kalsiyum hidroksi apatit, kalsiyum hidroksi apatit+Hyaluronik asit, Poli L Laktik asit içerikli ürünler kullanılabilir.

El dolgusu acılı bir uygulama mıdır?

El dolgusu uygulaması oldukça güvenilir ve konforlu bir uygulamadır. Uygulama öncesi işlem alanına anestezik kremler sürülerek ağrı/acı hissi minimalize edilir.Bölge damardan zengin olması nedeniyle uygulama kanül ile yapılır.

El dolgusu kalıcı mıdır?

  • El dolgusu klinik ortamda yapılan, pratik genelde tek seans uygulanan bir işlemdir.
  • Uygulama bir öğle arası vakitte rahatlıkla tamamlanabilmektedir.
  • Tek seanslık bir uygulamadır ve kalıcılığı kullanılan içeriğe göre ortalama 12 ila 24 ay arasında değişiklik gösterir.
  • El dolgusu uygulaması başka pek çok enjeksiyon içeren ameliyatsız estetik uygulamayla aynı gün kombine şekilde yapılabilmektedir.

El Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • İlk 24 saat el üzerine nemlendirici sürülmemeli
  • Gerekli görülür ise antibiyotikli krem kullanılmalı
  • İlk gün ellerinizi sıkmaktan kaçınmalısınız.
  • İki hafta boyunca bol su tüketmelisiniz.

Diğer Yenileme Uygulamalarımız