Dudak Dolgusu

 

Lifeplus Instagram
Lifeplus Facebook
Lifeplus Telefon
mail-icon

 
 

Dudak Dolgusu Nişantaşı - Lifeplus

 
 
Ameliyatsız dış genital estetik
 

Dudak Dolgusu Uygulama Nedenleri

  • Dudak dolgunlaştırma,
  • Dudak şekillendirme,
  • Dudak kontürü belirginleştirmesi,
  • Dudak kenarı sarkmasına bağlı alt doku güçlendirmesi,
  • Dudak üstü ince barkod çizgileri,
  • Asimetrilerin düzeltilmesi,

 

Dudak Dolgusunun İçeriği?

Dudak dolgusu için sıklıkla hyalüronik asit içeren ürünler kullanılır. Hyalüronik asit normalde vücudumuzda da bulunan, deriye suyu taşımak ve tutmakla görevli bir madde. Su tutucu özelliğinden, volüm elde etmekte yararlanıyoruz.
 

Nasıl Etki Eder?

Uygulandığı bölgede yoğun su tutucu özelliği ile volüm artışı sağlayarak etkisini gösterir. Etki süresi yeni jenerasyon dolgularda 1 yıl.

Yeni jenerasyon, yüksek teknolojili dolguların en büyük özelliği topaklanma yapmaması ve bağ doku ile bağlanarak hareket etmesi ve natürel görünümü.

Doğal Bir Görünüm Nasıl Sağlanır?

Klasik anatomik yapıda üst dudak alt dudağın (1-2 mm) önünde, alt dudak üst dudağa göre daha kalın. Uygulamada hedef bu yapıyı sağlamak. Bazen mevcut yapıyı uzun süreli korumak.bazende kaybı karşılamak amaçlı farklı yoğunlukta dolgu içerikleri kullanılabilir.

Kişiye Özel Uygulama

Vectra M3 3D ile görüntüleme sonrası , mevcut durum, beklenti ve yapılabilecekler göz önünde bulundurularak kişiye özel ürün seçimi ve uygulama planlaması yapılır. Dudaklar yapı olarak son derece ağrı ve acıya duyarlı olmakla birlikte gerek uygulama öncesi sürülen anestezik kremin etkisi ile gerekse dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik sayesinde uygulama son derece konforlu. Acı yok denecek kadar az. Uygulama süresi ortalama 10 dakika ile sınırlı.
 

Uygulama Sonrası?

İşlem yapıldığı an sonuç verir, değişiklik hemen fark edilir. Dudak Dolgusu uygulamasından sonra anestezinin etkisi geçinceye kadar yaklaşık 2 saat yemek-içmek ve ruj sürmek sakıncalı. İşlem sonrası genelde ertesi gün kısa süreli (1 gün) ödem oluşabilir, iğne giriş yerlerinde nadiren morluk olabilir. 2-3 gün içinde bu etkiler geriler. Ruj ile kapatılabilir.

Yeni teknoloji uygulamalar ve içlerindeki anestezik madde uygulama sonrası ödem ve morluk riskini belirgin olarak azaltmıştır.

Kalıcı mı?

Hyaluronik asit bazlı dolgular zamanla vücut tarafından emilir ve yok edilir.Yaşam tarzı,fiziksel yapı, çevresel faktörler dudak dolgusunun süresini belirler.Yeni jenerasyon dolgularda kalıcılık 1 yıl.Tekrarlamak kalıcılığı ve sonucu olumlu etkiler.

Tehlikeli mi?

Dolgu uygulaması sonrası nadiren hafif ödem, küçük kızarıklık-morluk olabilir.İçerik olarak kullanılan hyaluronik asit vücutta da bulunduğu için allerjik reaksiyona neden olmaz.

Dudak Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Dudakları ince veya yaşla birlikte cilt elastikiyetlerini kaybedenler kısaca sonradan incelenler ile birlikte dolgun ve kalın dudaklarla yüzündeki güzellik ve gençlik ifadesini güçlendirmek diri ve dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler.

Dudak Dolgusu Ağrılı bir Uygulama mı?

Gerek uygulama öncesi sürülen anestezik krem,gerekse kullanılan yeni jenerasyon dolgu içeriğindeki lidokain ağrı-acıyı yok denecek kadar azaltmıştır.

Dudak Dolgusunun Etki Süresi?

Dolgunun etki süresi yaş, dudak yapısı, elastikiyet, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi, teknolojisi gibi faktörlere bağlı. Yeni jenerasyon, yüksek teknolojili dolguların kalıcılık süresi 1 yıl. Süre sonunda tekrarlanırsa sonuçlar daha da iyi.

Diğer Yenileme Uygulamaları

Burun Yenileme

Çene Yenileme

Dudak Yenileme

Genital Bölge Yenileme

Gözaltı Yenileme

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

HİZMETLERİMİZ