Yüz Mezoterapisi & Mezolift

Yüz Mezoterapisi & Mezolift - Lifeplus | Nişantaşı

Yüz bölgesine, cilt altına kollajen ve elastin yapımını harekete geçirmek, sıkılaştırmak, çizgilenmeleri azaltmak, nem ve parlaklığı artırmak amaçlı vitaminler, mineraller, antioksidanlar, amino asitler ve bazı homeopatikleri içeren sizin ihtiyacınıza özel hazırlanan karışımların uygulanması ile yapılan cilt yenileme tedavisi. Dünyada kabul görmüş yaklaşık 60 yıllık bir tedavi.

Mezolift Kimlere Uygulanır?

Başta yüz olmak üzere ciltte gevşeme, çizgilenme ve sarkma görülen tüm vücut bölgelerine, her yaş grubundan kadın erkek herkese her zaman uygulanabilir.

Özellikle ultraviyole ve solaryum olmak üzere yoğun yaşam temposu ile cilde yeterli özenin gösterilmemesi, değişken hava şartları, sigara, alkol, aşırı kahve kullanımı, cilt yapısına uygun olmayan kozmetik kullanımı, beslenmede seçici davranmama gibi sıralanabilecek daha bir çok nedenle yüzde göz kenarlarında, boyunda oluşan çizgilenmeler, gevşeme ve sarkmaya eğilim görülenlerde genelde tek başına bazende diğer tedavi seçenekleri ile kombine uygulanabilir.

Cildi yenileyen lazer, ultrason, radyofrekans veya VPL ile birlikte uygulanmak çok daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamakta.

Botoks-Dolgu işlemlerinden önce veya sonra mezolift yapılması ciltteki sarkmaların gözle görülür şekilde giderilmesini sağlar.

Merak Ettikleriniz

İlk 3 seans 1 hafta ara ile uygulanır. Sonuca göre belirli aralıklarla uygulamaya devam edilir. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir.

Uygulama öncesi anestezik krem ile bölge uyuşturulur. Çoklu enjeksiyon tekniği ile uygulama yapılır. Hafif hassasiyet hissedilir. Uygulanan bölgelerde kısa sürede geçen, kapatıcı ile gizlenebilen küçük morluklar olabilir.

Mezolift sonuçları hemen 1 seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.

Medikal görüntüleme sistemi değerlendirmesi sonucu kişiye özel karışım kullanılır.

İçerik;

İdebenon, Hyaluronik asit, Bakır, DMAE (dimethylaminoethanol), Gingo globa, Hyaluronik asit, Lidocaine, Mağnezyum, Selenyum, Silica, Vitamin A, C, D, E, Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, Çinko, Amino asitler, Nükleik asitler, Alfa lipoik asit, Glutatyon

arasından hazırlanır.

Medikal görüntüleme sistemi değerlendirmesi sonrası ihtiyaç duyulan karışıma göre belirlenir.