Erkeklerde ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları - Lifeplus Nişantaşı
 
Günümüzde gerek iş, gerekse sosyal hayatın rekabetçi ve zor koşullarında erkekler için de yüz ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları ve cilt bakımı kaçınılmaz bir gereklilik olarak görülüyor. Öyle ki, bu sektördeki inanılmaz gelişmeler, görünümleri konusunda giderek daha fazla kaygılanmaya başlayan erkeklerin de dikkatini çekmeyi başardı.

Erkeklerin yaşlanma belirtilerini gözle görülür bir şekilde azaltmak, daha yumuşak, daha sıkı bir cilt ve çekici yüz hatları elde edebilmek için başvurduğu en yaygın 5 ameliyatsız cilt yenileme ve gençleştirme uygulaması şöyle sıralayabiliriz:

Botoks Uygulamaları

Botoks, kaş çatma, gülümseme, kaş kaldırma gibi tekrar eden yüz ifadeleri sonunda yüzün belirli bölgelerinde oluşan kırışıklıklar, alın çizgileri, kaz ayakları gibi izlerin azaltılması ya da yok edilmesi amacıyla yapılan bir uygulamadır.

Botoks, botulinum toksin adlı bir maddenin bölgeye enjekte edilmesiyle cilt altındaki kasları geçici bir süre bloke ederek ince çizgileri ve alın kırışıklıklarını azaltır yüzde daha genç bir görünüm sağlar.

Genellikle alın kırışıklığını kaşlar arasındaki dikey kaş çatma çizgilerini ve kaz ayağı denen çizgileri yok etmede kullanılan botoks artık erkeklerde de oldukça popüler. 10-15 dakika gibi kısa sürede gerçekleştirilebilen botoks işleminden sonra hastalar günlük yaşamlarına kolaylıkla devam edebilir. Ancak bu uygulamanın kapsamlı bir deneyim ve yüz anatomisi bilgisine sahip, eğitimli bir hekim tarafından yapılması önemlidir.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, yüz, göğüs veya sırt gibi bölgelerdeki istenmeyen tüylerin giderilmesi için hızlı ve etkili bir çözüm sunar. Lazerli epilasyon, deri altındaki saç follikülüne hasar veren yoğun ışık darbeleri sağlayarak çalışır ve genellikle, bu işlemin tam olarak etkili olması için birden fazla kez, genellikle 3 ila 8 kez gerçekleştirilmesi gerekir. Yaklaşık 30-60 dakika süren uygulama sonrası hasta günlük hayatına devam edebilir.

Mikrodermabrazyon

Mikro dermabrazyon, ölü cilt hücrelerinin en üst tabakasını çıkararak cilt dokusunu ve tonunu geliştiren invaziv olmayan bir cilt uygulaması. Alüminyum kristallerinin basınçlı bir sistemle cilde uygulanıp, geri vakumlanmasına dayanan bir işlemdir. Bu sayede cilt yüzeyindeki hasarlı hücrelerin ve cilt atıklarının hızlıca yok edilmesi sağlanır. Bu tabaka çıkarıldıktan sonra cilt yenilenir ve gençleşir. Bu işlemin gerçekleştirilmesi yaklaşık 30 dakika alır. İşlem ağrısız olup hemen normal yaşantıya dönülebilir.

Dolgu Uygulamaları

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri genelde kırışıklıkları gidermek ve yüzdeki hacmi arttırıp düzenlemek için kullanılır. Dolgular, en az acıyla 30 dakika veya daha kısa sürede rahatlıkla yapılabilir. Daha erkeksi güçlü, keskin elmacıklar ve çene hatta çene hattı dolgu uygulaması ile elde edilebilir. Burun deformiteleri düzeltilebilir. Üstelik hemen günlük yaşantıya dönülebilmesi avantajlarından.

Kimyasal Peelingler

Mikro dermabrazyon gibi, kimyasal peeling de cilt tonu ve dokusunu iyileştirmek için cilt hücrelerinin en üst katmanını eksfoliye alan veya çıkaran invaziv olmayan bir kozmetik yüz uygulamasıdır. Kimyasal peeling de yaklaşık 30 dakika sürer. Cilt tahrişi ve kızarıklık en sık görülen yan etkileridir ancak genellikle 24 saatten daha az sürer.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız