Botoks Yaptırmaya Ne Zaman Başlayabilirim?
 
Kaş çatma, gülümseme, kaş kaldırma gibi tekrar eden yüz ifadeleri sonunda yüzümüzün belirli bölgelerinde kırışıklıklar, alın çizgileri, kaz ayakları gibi izlerin oluşması kaçınılmaz. Bu izlerin zamanla derinleşip kalıcı hale gelmeye başlaması ile tamamen yok edilmesi ya da azaltılması gittikçe zorlaşır. Botoks, ifade çizgilerinin kalıcı kırışıklıklar haline gelmesini önlemede oldukça etkin bir uygulama.Bu konuda uzman bir doktor  tarafından uygun koşullarda yapılan  botoks uygulamalarında olumlu ve memnun edici sonuçlar da alınmakta.Adeta ifade yumuşamakta, yüz sakin, aydınlık ve bakımlı bir görünüme kavuşmakta.

Yüzlerinde yavaş yavaş ince ifade çizgilerinin oluşmaya başladığını fark eden kadınların en çok merak ettiği soru: Botoks yaptırmaya ne zaman başlamalıyım?

Botoks yaptırmaya başlamada  doğru zaman bir çok nedene bağlı. Yüz yapısı, genetik, sık ve güçlü mimik kullanımı, güneş hasarı, cilt türü gibi faktörler nedeniyle oluşan kırışıklıklar bazı kişilerde 20’li yaşlarda, bazılarında ise 40’lı yaşlarda başlayabilir. Bu nedenle botoks yaptırmaya başlamanın doğru yaşı diye bir kavram aslında yok.

Bazıları, kırışıklıklarından rahatsız olmaya başladığında botoks yaptırmaya başlayabilir. Böylece uzun vadede kırışıklıkların oluşmasını önleyip yaşlanma belirtilerini geciktirebilirler. Bazıları için ise botoks cilt bakımının önemli bir parçasıdır. Yalnızca botoksun uzun vadeli etkisi değil anlık sıkılaşma ve gözeneklerin daha az görünür olması gibi etkilerinden dolayı da botoks yaptırmayı tercih etmekteler.

Ancak, botoks sadece kaslar üzerinde etkili olduğundan  tek başına cildinizin yaşlanmasını önlemeye yetmez. Cildinizin sağlığını korumak ve yaşlanmasını yavaşlatmak istiyorsanız planlı ve sürekli bir cildinize  bakmalı önce arındırmalı sonra ihtiyacını karşılamaya yönelik kremler kullanmalı zamanında doğru uygulamaları yaptırmalısınız.  Düzenli ve etkili bir cilt bakımı özellikle botoks ile birlikte uygulandığında, yaşlanmayı yavaşlatmakla birlikte çok daha iyi bir görünüm de elde edilmesini sağlar. Sağlıklı cilt Botoks’un daha iyi çalışmasına ve cildin daha iyi görünmesine yardımcı.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız