Ameliyatsız V yüz
 
Güzel bir yüz oluşturmak bir sanattır ancak, güzellik de özneldir. Bazı kadınlar daha güçlü bir çene yapısı isterken, bir çokları da geniş ve kare şeklinde bir çene sahibi olmaktan rahatsızlık duyarlar. Günümüzde artık, ameliyatsız daha ince ve daha “V” şeklinde bir yüz elde etmek mümkün. Uygun şekilde yapılan botoks dokunuşları , çene hattının genişliğini azaltan ameliyatsız bir uygulamadır, daha hoş ve simetrik bir görünüm oluşturur. En önemlisi, Botoks çene kemiğinin ve kaslarının  işlevlerinden ödün vermeksizin uzun süreli sonuçlar sağlar.

Yemek yerken çiğneme hareketini yapmamızı sağlayan, kalın ve diktörtgen bir kas olan masseter kası,alt çene kemiğini çeneye bağlar. Bazı kişilerde bu kas nedeniyle yüz çevresi diktörtgen biçimininde dir ve hantal bir görüntü oluşturur. Uygun şekilde botoks uygulandığında   masseter ve çiğneme kasları zayıflar, daha yumuşak, daha ince bir çene çizgisi oluşturur. Yüzün “V” şeklini almasını ve elmacık kemiklerinin daha fazla vurgulanmasını sağlar.

Botoks uygulaması sonrasında hasta, 1-2 hafta içerisinde masseter kaslarında bir yumuşama hissetmeye başlar ve 2-3 hafta içerisinde de yüz kontüründe istenen sonuç görülmeye başlar. Yüzde oluşan bu “V” görüntüsünün ne kadar süreceği kişiden kişiye değişir. Kimi hastada 4 ay sürerken kiminde 1 yıl kadar bu görüntü korunabilir. Genellikle enjeksiyona başlandıktan sonra her 5-6 ayda  bir tekrarlanması önerilir. Uygulamaya devam ettikçe daha uzun süreler “V” formunun  korunduğu görülür.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız