Kemerli burun
 
Çocukluğumdan beri kemerli burnumdan dolayı insanlarla yüz yüze iletişim kurmaktan hep kaçtım. Ortalamanın üzerinde bir boyum, biçimli bir vücudum ve uzun sarı saçlarımla oldukça hoş görünen genç bir kadın olmama rağmen  hayatımın hiç bir döneminde bu kemerli burnum ve küçük çenem yüzünden kendimi “güzel” hissedemedim. Bu durumun bana yaşattığı güvensizlik hem sosyal hem de iş yaşantımda hep önümde bir engel gibiydi. Onun yüzünden bir çok güzel sohbetten mahrum kalıp nice toplantılarda bir köşede fark edilmeden oturmayı tercih ettim.  Bir arkadaşımla bir kafede buluşup onunla yüz yüze sohbet etmek bile bir işkence gibiydi. Arkadaşımın sürekli burnuma baktığını düşünüyor kendimi sohbete veremiyordum. İş hayatımda ise en korktuğum şey  toplantılarda profilden görüntü vermekti.

Zamanla bu engelle baş etmenin yollarını aramaya başladım. Yüzüme baktıklarında burnumu ve küçük çenemi değil ela gözlerimi sarı saçlarımı ya da biçimli dudaklarımı  farketsinler diye çözümler üretmeye çalıştım.Yüzümün tam ortasında taşıdığım bir kambur gibi gördüğüm burnumu saklamak dikkat çekmesini engellemek için yapmadığım şey kalmadı. Daha çekici saç modelleriyle belirgin göz makyajı ve rujlarla dikkatleri hep burnumdan ve çenemden uzaklaştırmaya çalıştım. Zaman zaman makyajımı abartıp komik durumlara düştüğüm bile oldu.

İşte bu yaşadıklarıma artık kesin bir çözüm bulmalıyım diye düşünürken arkadaşımın çok güvendiği bir hekime başvurmak tüm hayatımı değiştirdi. Cerrahiye olan korkum ve güvensizliğimi belki de ileride yenmeme yardımcı kemeri  gizlemeye çenemi daha iyi göstermeye yönelik 15 dakika içerisine birkaç küçük dokunuşla burnumun ve çenemin  aldığı görüntü inanılmazdı.belkide daha sonra düşünebileceğim ameliyata bir ön hazırlık olması açısından da cesaretlenmeme yardımcı olur  Artık kendime güvenimi yeniden kazandım, yeni dostluklar kurup hayata karışmanın tadına varıyorum…

☎️ 0505 474 66 04

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız