Cilt gençleştirmede lazer ve kombine uygulamalar
 
Medikal Estetikte şu anda en popüler uygulamalar hangileri?

Botoks ve Dolgu uygulamaları kısa sürede iyilik hali görme arzusundan halen en çok istenen ve tercih edilen uygulamalardan. Mezoterapi, somon DNA, kolajen, PRP, fibrocell, H 100 yine cilt elastikiyetini artırıcı uygulamalar arasında sıralanabilir. Bununla birlikte,radyofrekans ve ultrasound gibi enerji bazlı cihazlar ile lazerlerin gençleştirici amaçlarla kullanılmaları konusunda,doğal sonuçlar nedeni ile bilinç artmakta. Lazer epilasyon talebindeki artış hızla devam ediyor. Özellikle cihaz temelli uygulamalarda uygulayıcının tecrübesi, etkin uygulamanın yanı sıra cihaz teknolojisinin güncel olması  önemli.

Farklı Uygulamaların bir arada olduğu kombinasyon tedavileri 

Etkin kombinasyon uygulamaları her zaman kabul görüp,  daha çok beğeniliyor.Bazı durumlarda bir uygulama kendiliğinden yeterli olabilir ancak bir çok sorunun iyileştirilmesinde  kombinasyon uygulamaları gerekebiliyor.

Kollajen sentezini uyarmak için RF, IPL veya fraksiyonel lazerler kullanmak cilt kalitesini artırıp sorunu iyileştirebilir. Bunlar ile birlikte epidermise yapılan düşük doz ve kısa süreli meyve asitli peelingler sonrası mezoterapi, prp, kollajen, somon DNA, fibrocell, H 100 gibi uygulamalar cilt nemlenmesini artırır  elastikiyetini ve pürüzsüzlüğünü olumlu etkiler.

Kısaca 30’lu yaşlar ile birlikte cilt sıkılaştırıcı uygulamalara başlamak doğru olacaktır. Bu durum derinin gerilmesi ve varsa akne izlerinin görünümünü iyileştirmede yardımcı olacaktır. Aynı ilkeler, melazma, kırışıklıklar ve büyük gözeneklerin azaltılmasında da geçerli.

Cilt yaşlanma karşıtı tedaviler nedir ve gerçekten işe yarıyor mu?

Cildin yapısını ve fonksiyonunu uyardığınızda başlayan olumlu değişimi kısa sürede gözle görebilirsiniz.İşte bu uyaran  her ne olursa olsun  doğru seçilmişse yaşlanmaya bağlı değişikliklerin  azaldığı dahası tersine döndüğü gözlemlenir.

Çeşitli çalışmalar da, 30’lu yaşlar ile düzenli uygulamalar yaptıran kişilerde cildin genç görünümünden sorumlu genlerin aktivitesinde artış olduğu ve buna karşı cilt yaşlanmasından sorumlu genlerin baskılandığı gözlemlenmiş.

Anti-aging için kullanılabilecek non-invaziv lazerler nelerdir?

Konusunda uzman bir hekim tarafından uygulanmak  kaydı ile hemen her tür non ablatif lazer kullanılabilir. Uzun yıllardır kullanılan günlük yaşantıyı etkilemeyen, IPL (yoğun darbeli ışık) dünya genelinde en çok tercih edilenlerden.

Non-İnvaziv lazerler cilde nasıl etki eder?  

Lazerler hafif bir inflamatuar reaksiyon başlatır. Bu işlem alanına fibroblastların gelme sürecini başlatır. Fibroblastlar yeni kollajen sentezler ve bu daha sonra cildin sıkılığını artırır. Sonrasında yapılan yukarıda sıklıkla sözü edilen  uygulamalar ile devam etmek  işlemin daha etkin ve uzun süreli olmasına yardımcı olur.

Non-İnvaziv  lazerler ne kadar güvenli?

Konusunda uzman bir hekim tarafından uygulanırsa son derece güvenli. Tedavi, cildi hafifçe bikaç dakika boyunca 42  dereceye kadar ısıtır. Bu uygulama anestezi gerektirmeden yapılabilir. İşlemden sonra 1-2 saat  devam edebilen kızarıklık olabilir.

Non-İnvaziv  lazerler kullanıldığında en kötü durum ne olabilir?

Uygun şekilde uygulanmazsa, etkinlik eksikliği bir sorun oluşturabilir.

Non- İnvaziv lazer uygulamaları için doğal diyebilir miyiz?

Non-invaziv lazerler, deriye yabancı maddeler girmediği için deriyi iyileştirmek için çok doğal bir yöntem olarak düşünülür. Lazerler cildin yapısını ve işlevini çok doğal bir şekilde geri döndürmek için çalışırlar.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız