Gülümsemek kırışıklıkları arttırı mı?
 
Bir sabah aynaya bakarken farkında olmadan, yaşlandıkça yüzümün nasıl görüneceğini hayal etmeye başladım. Parmaklarımı yüzümde gezdirirken yaşlanmanın en belirgin işareti olan gülümseme çizgilerinin yüzümün en dikkat çeken bölgelerinde görünmeye başladığını düşündüm. Bu rahatsız edici düşünce, gülümsedikçe göz kenarlarımdaki kaz ayaklarının nasıl belirginleşip derinleştiğini gözümün önüne getirince bir korkuya dönüştü. Öyle ki bir süre sonra acaba gün içerisinde çok mu gülümsüyorum diye sorgulamaya başlamıştım. Her gülümseyişimden sonra bu çizgilerin bir az daha arttığından ve biraz daha belirginleştiğinden kaygılanıyor gülümsemek istedikçe kendimi tutuyordum.

Zamanla bu kaygılar gittikçe artmış  ve günlük hayatımda gülümsemekten hatta neredeyse mutlu olmaktan korkar olmuştum. Bu gerginliğim artık sosyal hayatımı olduğu kadar iş hayatımı da etkiliyordu. Bir arkadaş sohbetinde  ya da iş görüşmesinde hiç gülümsemeden oturmanın ne kadar itici olabileceğini düşünsenize…

Ayrıca hep olumlu düşünmek ve bunun sonucu da gülümsemek bizi mutlu eden bir şey değil mi? Başkalarına gülümsemenin hem kendi hayatımıza hem de başkalarının hayatına daha fazla olumluluk kattığını ve bunun da devam eden bir mutluluk döngüsü oluşturduğunu düşününce işler daha da kötüye gitmeden kafamdaki sorulara bir yanıt bulmam gerektiğini anlayıp güvendiğim bir uzmana danışmaya karar verdim.

Yaşlandıkça gülümseme çizgilerinin oluşmasını önleyebilir miydim?
Yoksa gülümseme çizgileri her kadını bekleyen kaçınılmaz bir olay mıydı?
Gerçekten gülümseme çizgisine neden olan şey neydi?
Geç kalmadan bir şeyler yapabilir miydim?

Evet… Tüm bu soruların cevabı “gülümsemeyin!” değil tabiki…

Elbette gülümseyen bir yüzün veya gülen gözlerin yerini tutabilen bir şey yok. Ancak bu esnada olaşabilecek kırışmaları ve sonrası kalıcı çizgileri önleyebilen uygulamalar var… Botoks bunlardan birisi. Diğer seçenekler ve değerlendirme için dilerseniz misafirimiz olun.

☎️ 0505 474 66 04

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız