Cilt Yaşlanması ve Somon DNA - Lifeplus | Nişantaşı
 
Cilt her ne kadar güçlü bir yapıda olsa da zamanın etkileri karşısında eski elastikiyetini kaybetmektedir. Unutmayın ki 30 yaşından sonra her yıl yüzde 1 oranında kolajen kaybı yaşanır. Dolasıyla cildin doğal elastikiyetini kaybetmesiyle birlikte kırışıklıklarda kendini az da olsa göstermeye başlar. Vücuttaki hyalüronik asit miktarı ve işlevinde değişimlerin yaşanması cildin daha cansız ve mat bir görünümde olmasına neden olur. Cilt gençleştirme yöntemi olarak da bilinen Somon DNA tedavisi ile cildin yaşadığı bu dönüşümün etkilerini azaltarak, cildin yaşlanması geciktirilebilmektedir.

Somon DNA Nedir?

Somon balığı spermlerinden elde edilen ve insan DNA’sıyla aynı kimyasal yapıya sahip olan Somon DNA, polinükleotid olarak adlandırılan hücre yapımına destek bir maddedir. Bu DNA molekülü, mezolift veya dermoroller yardımıyla deri içine enjekte edilip, ciltte hücre yenilenmesini sağlayarak gençleştirme etkisi yaratmaktadır. 

Somon DNA Nasıl Uygulanır?

Somon DNA tedavisi bilimsel olarak cilt altına küçük iğneler verilerek uygulanmaktadır. Uygulama yapılırken ilk aşamada işe cildin nemlendirilmesiyle başlanır. Cilde uygulanan hyalüronik asit sayesinde cildin kaybettiği nem oranı düzenlenerek, asıl tedavi için bir alt yapı hazırlanır. Yaklaşık 15 gün süren bu alt yapı sürecinin ardından gençleştirme etkisini sağlayan 2 farklı aşamaya geçilir. Bu aşamada ise somon balığının sperminden üretilen serum enjekte işlemi için deri altına gerekli yerleştirmeler yapılmaktadır. 

Somon DNA Uygulamasının Cilde Faydaları Nelerdir?

Somon DNA uygulamasında dermorollerin kullanım sebebi daha hızlı ve iyi sonuç almaktır. Somon DNA’sı, hacminin on bin katı kadar su tutabilme kapasitesine sahiptir. Bu da cildinizin kaybettiği nemi size geri vereceğinizi anlatmaktadır. Somon DNA’sının cilde kazandırdığı nemin yanı sıra verdiği parlak ve aydınlık görünüm ise cildin sıkılaşarak elastikiyetinin artıp gençleşmesini sağlamaktadır.

Somon DNA Ne Sıklıkla Uygulanır?

Somon DNA, güneşin zararlı UV ışınlarını emme konusunda oldukça başarılıdır. Dolayısıyla güneş nedeniyle bozulan ve kuruyan ciltler tedavi edilerek, cildin tekrardan nemli, canlı ve parlak görünümünü kazanmasına yardımcı olur. Somon DNA, 1 -3 hafta aralıklarla 1 veya 5 seanstan oluşmaktadır.

Uygulama yapılmış bir ciltte neler gözlenebilir?

Uygulamadan hemen sonra ciltte hafif kızarıklıklar gözlenebilir. Ancak bu kızarıklıklar genellikle birkaç saat içerisinde kaybolmaktadır.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız