Dudaklarınıza Küçük Dokunuşlar - Lifeplus | Nişantaşı
 
Her kadın dudaklarının dolgun ve canlı görünmesini ister. Dudaklar yüz bölgesinde en çok dikkat çeken uzuvlarımızdan biridir. Dolayısıyla bir insanın ifadesini, yüz yapısını, gülüşünü ve samimiyetini dudakların belirlediğini söylemek mümkündür.

Gerek yaşa bağlı mimik hareketlerinin neden olduğu kırışıklıkları önlemek, gerekse de dudaklara hacim kazandırmak amacıyla yapılan dudak dolgusu son dönemde oldukça önem kazanmıştır. Üst ve alt dudakların birleştiği noktalara uygulanan dermal dolgu enjeksiyonları ile dudaklara hacim kazandırmanın yanı sıra kontür oluşturulması da hedeflenir.

Uygulanacak dudak dolgusu işlemi ile dudağın şeklinin düzelmesinin dışında dolgun bir görünüm kazanması da oldukça önemlidir. Doğru şekilde uygulanmış bir dudak dolgusu, kişinin suratına dinamizmin dışında genç bir görüntü kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Dudak dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, dudakların hacim kazanması ve daha güzel görünmesi için insan doğasına özdeş hyalüronik asit’in dudağa enjekte edilmesi işlemidir. Kozmetik bir işlem olup cerrahi müdahale gerektirmemektedir. Dudak dolgusunun amacı aşırı ince ya da asimetrik dudaklara yüzle uyumlu, doğal ve çekici bir görünüm kazandırmaktır.

Dudak dolgusu neden tercih edilmelidir?

Özellikle kadınların dudak dolgusunu bu denli tercih etmelerinin en temel nedeni sözkonusu işlemin cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan yapılıyor olmasıdır. Yalnızca minimal iğneler aracılığıyla dolgu maddesinin dudağa enjekte edilmesi, dolgun bir dudak yapısına sahip olmak için yeterlidir.

Dudak dolgusu ağrılı bir işlem midir?

Dudak dolgusu ağrısız bir işlemdir. Ancak bazı danışanların cilt yapılarının aşırı hassas olması, işlemin yapıldığı minimal iğnelerden rahatsız olunmasına yol açabilir. İşlem öncesi anestezi kreminin kullanılıyor olmasının temel nedeni de budur.

Dudak dolgusunun yan etkileri var mıdır?

Dudak dolgusu yan etkileri olan bir işlem değildir. Cerrahi müdahale gerektiren her işlem, içerisinde az da olsa yan etki veya komplikasyon barındırmaktadır. Dudak dolgusunda herhangi bir cerrahi işlem sözkonusu olmadığından herhangi bir yan etkiye sahip değildir. İşlem sonrasında oluşabilecek kızarıklık ve morluklar,soğuk kompres kullanılmak suretiyle önlenebilmektedir.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudak dolgusu işlemi doktorunuz tarafından herhangi bir cerrahi işleme gerek olmaksızın 15 dakika içinde yapılabilmektedir. Operasyondan önce lokal anestezi uygulandığı için işlem sırasında herhangi bir şekilde ağrı hissedilmez. Dudak dolgusunun sonuçları hemen ortaya çıksa da dudak şeklinin tam olarak oturması yaklaşık 1 hafta sürmektedir.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız