Yapay Kök Hücre Uygulaması

Yapay Kök Hücre Uygulaması - Lifeplus | Nişantaşı

Uygulama bölgesinde Roller ile açılan mikro kanallardan derinin alt tabakalarına kök hücre ekstresi, büyüme faktörü ve biomimetik peptid içeren cildin ihtiyacına göre değişen özel karışımların uygulanması işlemi.

Uygulama sırasında genellikle kanama olmaz. Mikrokanallar yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmadan derinin kendi elastikiyeti ile kapanır.Önerilen uygulama sayısı 6-8 olup her uygulama 30-40 dak. sürmekte. Cilt ve cilt altı dokuda ortaya çıkan çarpıcı değişiklik hemen ilk seans sonrasında hissedilir.

Roller; üzerinde uygulanacak bölgeye göre değişen yaklaşık 200 adet 0,2 mm – 0,5 mm veya 1 mm iğneler içeren olan tıbbi bir cihaz. Roller cilde uygulandığında silindirik tambur üzerindeki mikro iğneler cilt üzerinden deri altına binlerce kanal açar.

Roller ile yapılan çalışmalarda, açılan mikrokanallar üzerine uygulanan kozmetik bir ürünün, normal bir uygulamaya göre cilde çok daha fazla geçiş sağladığı gözlenmiştir. Bu yöntem ile kozmetik formüller cilde çok daha fazla nüfuz etmekte ve daha homojen bir şekilde etki göstermekte.

Uygulanan Bölgeler

Yüz, boyun, karın, kalça ve bacaklardaki;

  • İnce çizgi ve kırışıkllıklarda,
  • Genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmada,
  • Cilt çatlaklarında,
  • Cilt yenilemede,
  • Akne ve yanık izlerinde,
  • Ayrıca göz altı morluklarında ve torbalarında güvenle uygulanır.

Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yöntemin uygulanmasından sonra ortaya çıkan kızarıklık genellikle 30 dakika ile 2 saat arasında geçer. Yöntemin önemli avantajlarından biri güneş hassasiyetine neden olmadığı için yaz aylarında rahatlıkla uygulanabilmesidir. Ancak cilde yapılan her tür uygulamadan sonra mutlaka en az SPF 30+ düzeyinde koruma sağlayan güneş koruyucu kullanılması önerilmekte.