Hakkımızda

 
Dr. Ahmet Karaçam - Lifeplus | Nişantaşı
Sırası ile İstanbul Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesini bitirdim. Medikal Estetik Uygulamalar, Tamamlayıcı Tıp, Ameliyatsız Estetik Uygulamalar ve Sağlıklı Yaşam konusunda ulusal ve uluslararası çok sayıda sertifika programına, seminere, sempozyuma ve workshop’a katıldım.

Medikal estetik uygulamalara yaklaşımım, küçük dokunuşlar ile gençliğin natürel ifadeler ile korunması. Uygulama rahatlığı, nekahat süresinin olmaması veya çok kısa olması, düşük komplikasyon riskleri ise medikal estetik uygulamalarının artıları olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca sağlığın bozulmasına, hastalıklara neden olabilecek sorunlardan kurtulmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve yaşam tarzı değişikliği uygulamaları ilgi alanlarımdan. Kısaca; gençliği uzun süre korumak ve sağlıklı yaş almak için, tamamlayıcı tıp, yaşam tarzı değişikliği ve medikal estetik uygulamalarını bir arada sunmaya özel ofisimde 10 yılı aşkın bir süredir devam ediyorum.

Sağlık ve yaşam uygularımız arasında beslenme alışkanlıklarının ve fazla kilonun neden olduğu önce yağlanma sonrasında kilo kaynaklı metabolik risklerin ortaya çıkışını önleyici öneriler bulunmakta.

Unutmamalıyız ki yaşam; beslenme tarzı, alışkanlıklar ve bakım, estetik ve güzelliğin önemli bir göstergesi.

Dr. Ahmet Karaçam