Lipoliz

Lipoliz - Lifeplus | Nişantaşı

Sorunlu bölgedeki yağ hücrelerini çeviren zarların ve yağların eritilmesi. Çok ince iğnelerle vücudun incelmesi istenilen bölgelerine inceltici özelliği olan ilaç karışımı uygulanır. Yan etkisi olmayan lesitin (fosfatidil kolin), vitamin veya bazı bitkisel özlerin karışımından oluşan bu uygulama aynı zamanda kolesterolün de dengede tutulmasına yardımcı olur.

Amerika ve Avrupa ülkelerinden sonra Türkiye’de de bölgesel yağlardan kurtulmak için lipoliz uygulamasından yararlanılmakta. Amerikan mezoterapisi ya da liposuction iğnesi de denilen bu yöntemle 4-10 seansta ameliyatsız ve yan etkisiz yağ doku kaybı gerçekleşmekte.

Kişilerin sosyal yaşantısından uzaklaşmadan bölgesel yağlardan kurtulmasını sağlayan lipoliz’de amaç, tümüyle pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak. Tamamen yağ hücrelerini eksiltmeye yönelik tedavinin yan etkisi olmadığı gibi uygulandığı bölgede kalıcı bir etki bırakır.

Bölgesel ve kalıcı yağ depolarını yok etmek için uygulanan bu yöntem, zayıflama yöntemi değil. Bilimsel çalışmalarla desteklenen lipoliz, doğru uygulamalarla çok etkili sonuçlar vermekte.

Merak Ettikleriniz

İlaç yağ dokusu içerisine enjekte edildikten kısa bir süre sonra hücre duvarında değişiklik ve erime sonucunda liposuction’a benzer bir etki oluşturur.

Lipoliz seans sayıları ve aralıkları konusunda uygulamada farklılıklar görülmektedir. Birinci yaklaşımda; seans araları kısa tutularak (2-4 haftada), ortalama 4-8 seans uygulama yapılmaktadır. İkinci yaklaşımda ise; uzun seans aralıklarında (2 ay) daha yoğun ilaç verilmektedir. LifePlus’ta birinci yaklaşım (daha sık aralıklarda, daha az ilaç verilmesi) uygulanmaktadır. Yağ dokusunun fazlalığına göre uygulanan bölgelerde ortalama 1 ile 4 cm incelme görülür.

Bölgesel yağ birikimleri olan kol, bacak, boyun, karın, kalça ve selülitli bölgeye uygulanır.

Uygulama kesinlikle acı vermez. Mezoterapi iğnesi gibi çok ince uçlu bir iğne ile uygulanır. Uygulanan bölgelerde ortalama 3-5 gün sürebilen hafif kızarıklık, kaşınma, hassasiyet, ödem bazen küçük morluklar görülebilir. Enjeksiyon sonrası uygulanan bölgelerde ilacın etkisiyle ısı artışı ve ağrı hissi oluşabilir. Genelde bu belirtiler 1-3 gün içerisinde geçer.

İlk seansın etkisi 2-3 cü haftada görülmeye başlar, ancak erime çok uzun süre devam eder.

Bu ilaç 10 yıldır kolestrol düşürmek ve belli bir takım hastalıkların tedavisi için Avrupa ve Amerika’da güvenle kullanılmaktadır. İşin uzmanı tarafından uygulandığı takdirde hiçbir riski yoktur.

Bu yöntem vücutta kilo kaybından çok bölgesel yağ fazlalıklarının azaltmasında ve giderilmesinde uygulanır. Kilo vermek ve lipolizin etkisinin kalıcı olması için, sağlıklı beslenmeli ve egzersiz yapılmalı.

Hamileler, şeker hastaları, kalp hastaları, kanser hastaları ve ağır karaciğer hastalığı geçirmiş olanlarda uygulanmamalı.