Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling - Lifeplus | Nişantaşı

Peeling Uygulaması

Peeling yöntemini uygularken mevcut sorun, bölgenin genişliği ve uygulayacağımız peeling’in derinliği göz önünde bulundurulur ve yüzeyel, orta ve derin olarak uygulanır. Uygulanacak bölge temizlenir, seçilen ürün protokolüne göre süreç başlar.

Peeling ‘de kullanılan meyve asitleri (Glikolik Asit, Pirüvik Asit, Salisilik asit, Laktik Asit) cilde donuk görünüm veren ölü hücreleri temizler, sağlıklı hücrelerin gelişmesini ve yüzün canlanmasını sağlar.

Peeling ile cildin doğal rengi, dokusu ve pürüzsüzlüğü konusunda çok büyük gelişme sağlanabilir. Ayrıca cildi sıkılaştırarak yüzeysel çizgi ve kırışıklıkları da azaltır.

Yüzeyel peeling’ler 2 haftada bir 3-4 seans olarak planlanabilir. Her seansta cildin reaksiyonuna göre konsantrasyon ve peelingin ciltte kalış süresi değişebilir.

Peeling Uygulama Alanları:

  • Cilt yenileme – gençleştirme,
  • Leke,
  • Akne ve akne izi,
  • İnce kırışıklık.

Merak Ettikleriniz

Uygulama derinliğine göre değişken. Yüzeyel uygulamalarda iyileşme, günlük yaşam içerisinde farkedilmez. Daha derin uygulamalarda süre 1 haftayı bulabilir.

Yüzeysel peelingler son derece güvenli. Peeling derinliği arttıkça yan etki sıklığı artar.

Güneşli yaz günleri dışında sonbahar, kış ve ilkbahar önerilen mevsimler.

Cildin üst tabakasının soyulması ile ortaya çıkan taze, pembe cilt güneşe karşı çok hassas olup SPF 20 ve üzeri koruyucular sürülmeli ve 2 saatte bir tazelenmeli.