H100 Uygulaması

H-100 Aşısı - Lifeplus | Nişantaşı

H 100, yeni jenerasyon cilt gençleştirme ve kırşıklık açma uygulamalarından.Yüksek oranda hyaluronik asit içerir. Ayrıca bilinen en güçlü antioksidanlardan olan “mannitol” un varlığı ile de diğer mezoterapi ürünlerinden farklılık gösterir.

Mannitol, hyaluronik asidin dokuda kalıcılık süresini uzatır ve ödem çözücü etkisi vardır. Ayrıca bu kokteyl de cildin ihtiyacı olan peptidler, vitaminler, mineraller, orgaik silica ve DMAE bulunur. Amaç; derinin nem kapasitesinin artırılmak, sarkan deforme olan bölgelerin sıkılaşması ve kırışıklıkların giderilmesi.

Kullanım için uygun bölgeler:

  • Yüz,
  • Boyun,
  • Dekolte,
  • Gıdı,
  • El üzeri.

Faydaları:

  • Deride su tutarak nemlenmeyi artırıp dokuların tamir edilmesine ve elastikiyetin artmasına yardımcı olur.
  • Bilinen en güçlü anti-oksidanlardan ve ödem çözücü etkisi vardır. Hyaluronik asidin dokudaki ömrünü uzatır.
  • Yüz mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların açılmasını, derinin doğal yolla doldurulmasını ve sıkılaşmasını sağlar.
  • Deride hücre yenilenmesini hızlandırıp yeniden yapılanmayı sağlayarak yaşlanma sürecinin gecikmesinde yardımcıdır.

Amaç:

  • Derinin nem kapasitesini arttırmak, sıkılaştırmak ve kırışıklıkları açmak.

Uygulama sıklığı ve aralıkları cilt yapısı ve mevcut durum değerlendirmesi sonrası doktorunuz tarafından belirlenir.Ortalama 2-4 seans uygulanır.

Merak Ettikleriniz

Botoksun etkisi 3. günden itibaraen yavaş yavaş başlar, etki süresi kişiden kişiye değişse de 4-6 ay kabul edilir. Düzenli 3-4 uygulama sonrası refleks kasılmanın unutulması ile etki ve kalıcılık uzar.

Anestezik krem ya da buz ile cilt yüzeysel olarak uyuşturulur. Botoks önceden işaretlenen noktalara çok ince uçlu özel iğnelerle uygulanır. Kreme rağmen ilaca bağlı hafif bir yanma hissi olabilir.

Yaş aralığı oldukça geniş. Amacı, refleks kasılmanın ciltte yaratacağı kalıcı çizgilenmeyi önlemek.

Diş sıkma, diş gıcırdatma, çene ağrısı, baş ağrısı durumlarında tıbben, kare yüz veya alt kısmı geniş yüzlerde yüzü alt-arkadan daraltıp daha ince ve uzun göstermek için  estetik olarak çene kası içerisine  yapılabilir. Etkisi 5-6 aydır.

Yumurta allerjisi olanlarda nadiren geçici bir hassasiyet olabilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerde morluk oluşabilir. Kas hastalığı olanlara uygulanmamalı.Doğru teknik ile uygulandığında yan etki son derece azdır.

Yıllardır birçok nörolojik hastalığın tedavisinde yüksek dozlarda kullanılabilen, FDA onaylı, Türkiye’ye Sağlık Bakanlığı izni ile getirilen bir ilaç. Estetik amaçlı kullanımında doz düşük olduğu için endişeye gerek yok.

Aşırı terleyen koltuk altı, el veya ayaklarda geçici ter bezi blokajı ile o bölgeden ter salgısını engeller. Etkisi geçince ter bezlerinin çalışması normale döner. Ortalama 4-6 ay kuruluk sağlar.

Etki mekanizmaları ve etkinlik süreleri kıyaslanamaz. İğneli uygulamada zamanında 3-4 uygulama sonrası kırışıklığa neden olan refleks kasılmanın unutulması söz konusu.

Kremin etkisi yüzeysel ve çok kısa sürelidir. Oysaki Botoks kasılmaya sebep olan kas içine uygulandığı için etki uzun süreli.

El ve ayak terlemesinde ter bezlerini 4-6 ay süre bloke ederek etki gösterir. Uygulama öncesi lokal anestezik etkili krem sürülür, beklenir ve sonrasında uygulama yapılır.

Kullanılan marka, sulandırma oranı, uygulanacak bölgeye ve miktara göre değişken.