Yaşlanma süreciyle mücadele
 
Kadın erkek farketmeksizin hepimiz yaş alma fikrinden , yüzümüzde yavaş yavaş başlayan çizgilerden ve sonrasında oluşmaya başlayan kırışıklardan korkarız. Zamanla bu durum adeta bir mühür gibi ciltte iz bırakmaya başlar.

Yaş alma, cildin kollajen ve elastin üretiminde azalma nedeniyle hızlı ve verimli bir şekilde yenilenme kabiliyetinde yavaşlama olarak basitçe tanımlanabilir. Ayrıca yaşlanmayı UV ışınlarının zararlı etkileri, hava-çevre kirliliği, alkol-sigara kullanımı düzensiz beslenme hızlandırır.Gerek bunlar gerekse genetik yapı nedeni ile herkesin cildi yaşı farklı.

20 li yaşların sonu ve 30 lu yaşların başlarında hissedilmeye başlanılan değişiklikleri tersine çevirebilmek için çaba sarf ediyor yenilikleri takip ediyoruz. Aynalar yaş alan yüzümüzü yansıtıyor ve gelişen-derinleşen çizgiler bizi etkileyen tüm yaşanmışlıkları bize hatırlatıyor olabilir. Her şeye rağmen zamanın izlerini azaltma veya silme çabası içinde olmalı, derimize bakmalı ve cildin eksiklerini yerine koymalıyız.

Yaş alma, modern teknolojinin desteği ile mücadele etmemiz gereken kaçınılmaz bir süreç. Kozmetik endüstrisi uzun yıllardır bu iş için çaba sarf ediyor ve gelişiyor. Bu gelişmeye ameliyatsız estetik uygulamalarında eklenmesi ve kısa sürede aldığı yol cerrahi çözümlerden uzaklaştırıyor.

Cerrahi olmayan Yaşlanma karşıtı tedaviler

Kozmetik ve medikal estetik teknolojisinin hızla gelişiyor olması yenilikleri beraberinde getirmeye devam ediyor.

  • Botoks; halen daha alın ve göz çevresi kırışıklıklarında alternatifsiz.Yüzümüzdeki aşırı ve belirgin kasları ve mimikleri rahatlatmakta kullanıyoruz..
  • Dolgu ve Yağ dolgularını; yüzdeki yağ dokusu kaybı ile oluşan boşlukları doldurmak için tercih ediyoruz.Özellikle dolgu seçiminde dikkat.
  • Kimyasal peelingler; Amaca göre seçilen yoğunluk ve bekleme süresi ile basit yüzeyel temizlikten yüzey soymaya kadar kullanılabilir.Yüz kırışıklarıyla mücadelede ve yüzeyel deriyi yenilemede yardımcı.
  • Platelet Rich Plazma (PRP) enjeksiyonları; kendi kanımızdaki doğal canlandırıcı trombositlerin özel tüpe alınan kandan ayrıştırılması ile elde edilen bölümünün yüze, boyuna veya el üzerine uygulanması ile azalmış kollajen yapımının uyarılması. Böylece donuk ve yaşlanma eğilimindeki cilde aydınlık ve parlaklık kazandırılması.
  • İpler; Hızla estetik alanında yerini alıyor. Pazarda çok farklı ip çeşidi var. Dolayısı ile uygun olanı seçerken dikkat!
  • Mezoterapi (mikro-iğneleme); Ciltte var olan yaş alma ile beraber azalan hyaluronik asit, antioksidanlar, DMAE, pro-kollajen peptid, silisyum, mineraller, ko-enzimler ve amino asitler ve vitaminler içeren karışımlar cilde enjekte edilmesi işlemi. Cildin  elastikiyetini ve kollajen sentezini artırmayı, mikro sirkülasyonu hızlandırmayı, cilt homeostazını dengelemeyi, cildin kalınlığını arttırmayı, nemlenme ve cilt yumuşaklığının sağlanmasını hedefler. Yüz, boyun, göğüs, dekolte, eller, selülit ve çatlaklar, lokal inatçı yağlar ve saç canlandırma için kafa derisine uygulanabilir. Ürünlerin kalitesi ve amaca yönelik karışım uygulanması önemli.
  • UV koruma; Cildimiz için bir numaralı tehlikenin aşırı güneşe maruz kalmak olduğu unutulmamalı. Özellikle UV nin olumsuz etkilerinden korumak için düzenli aralıklar ile güneş koruması kullanılmalı.

Bütün bu uygulamalar ile ciltte belirgin bir iyileşme canlılık gözlemlenir.Yüz cildi daha canlı ve daha parlak görünür, daha pürüzsüz ve sıkı olur. Unutulmaması gereken 30 lu yaşlarda cildine yatırım yapan hiçbir zaman 70 yaşında göstermeyecek.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız