NAD Tedavisi

NAD Tedavisi - Lifeplus | Nişantaşı

NAD nedir ve vücudumuz neden NAD a ihtiyaç duyar?

NAD veya “Nikotinamid Adenin Dinükleotit”; vücudumuzdaki hücrelerin enerji üretmesine yardımcı olan, doğal olarak oluşan bir enzimdir. Oksijen ve glikoz eksikliği gibi NAD eksikliğide hücrenin ölümüne neden olabilir.

Görevi, yiyeceklerden aldığımız enerjiyi hücresel enerjiye dönüştürmektir. Veya hücrelere enerji için hammadde taşımak olarak özetlenebilir. NAD varsa canlılık vardır, dolayısı ile enerji sarfına hazır güç vardır. Vücutta bulunan NAD dışarıdan gelen besininin enerjisi H ile birleşir NADH olur. Sık ve yüksek kalorili beslendikçe serbest dolaşan NAD miktarı azalır veya tükenir. Buna karşılık NADH artar. Kilo alımı, yağlanma, obezite gelişir.

Uzun yaşam genlerini en çok aktive eden durum açlık. Açlıkta NAD miktarı artar. Yine düşük kalorili beslenince aktive olur. NAD’ı arttırmak için ilk şart az yemektir. Sonrasında egzersiz yapmak. Egzersizde hareket enerjiye ihtiyaç duydukça, NADH halindeki yiyecek taşıyan versiyondan kurtulup NAD a dönüşüm olur ve çoğalır.

NAD varlığı, vücudun tüm rejenerasyon ve antiaging faliyetlerinin hücresel kısmını destekler.

Vücutta bulunan veya NADH a dönüşüm nedeni ile sayıca azalmış NAD durumunda, laboratuvar ortamında üretilmiş NAD verilmesi obeziteden, diabete, ruh sağlığına damar ve sinir sistemi hastalıklarına, travma sonrası iyileşmelere, madde kullanımında karaciğer hasarını azaltmada kısaca hücre enerji düzeyini arttırarak hücrenin hastalığa karşı direncini arttırmada ve Vücudumuzun savunma mekanizmasını güçlendirmede ciddi katkı sağlar.

NAD, ruhsal düzenleyici olan vücut serotonin seviyelerini arttırır ve depresyon ve anksiyete belirtilerini iyileştirmeye yardımcı.

NAD, madde bağımlılığı ve iyileşmesi için tedavi gören bireyler için faydalıdır. Bu tedavi; istekleri ve yoksunluk belirtilerini azaltır, vücuda enerji verir ve beyin yenilenmesini hızlandırır.

Ayrıca NAD, yaşlanmayı geciktirmede önemli bir rol oynar.

Vücut doğal olarak NAD üretir; fakat genel seviye zamanla azalır,

Bu durumda destek olarak ile hazır NAD kür halinde IV uygulanır.Genel prosedür haftada 1, toplam 4 seans yeterli görülmekte.