Kolajen Uygulaması - Lifeplus | Nişantaşı
 
Kolajen Uygulaması Cildinizi Gençleştirmeye Hazır mısınız?

“Cildim için kolajen takviyesi alacağım” cümlesini son zamanlarda birçok kişinin ağzından duyar olduk. Hem gençleştiren hem de gençleştirdiği gibi vücuda çok büyük faydalar sunan kolajen hakkında en can alıcı noktalardan ise deyim yerindeyse bihaberiz. Adı sadece cilt sağlığıyla anılan kolajen oysa eklemlerden ruh sağlığına, kalp damar hastalıklarından bağırsaklara kadar birçok şeye etki ediyor. İşte mucizevi etki kolajen’e dair merak ettiğiniz her şey…

Kolajen Nedir?

Kolajen cildin temel yapı taşlarından biridir. Cildin kaybetmiş olduğu elastikiyet ve parlaklığın yeniden kazanılarak, ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesi ya da oluşumunun engellenmesi amacıyla Kolajen Terapisi’nden yararlanılır. Total vücut proteinlerinin yaklaşık yüzde 30’u, toplam vücut ağırlığının ise yüzde 6’sını oluşturan kolajen insan vücudunda en yaygın olarak bulunan protein türüdür.

Hangi Yaş Aralığına Önerilir?

25 – 30’lu yaşlarda koruyucu amaçlı, 40 yaş üzerinde ise mevcut problemlerin ilerlemesini önlemek amacıyla yapılabilmektedir.

Kolajen Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Kolajen işlemi ince ve çok küçük bir iğne yardımıyla, 1 – 3 cm aralıklarla cildin içerisine enjekte edilmektedir. Cilt altı dokuya uygulandığında fibroblastlar uyarılarak, yeni kolajen üretimi tetiklenmektedir. Fibroblastların uyarılması hyaluronik asit üretiminin de uyarılmasını sağlamaktadır. Ortalama 10 – 15 dakika süren bir uygulamadır.

Etkisi Ne Kadar Sürede Ortaya Çıkıyor?

Uygulanan Kolajen işlemiyle birlikte cildin sıkılığında artma, kırışıklıklarda azalma,parlaklık kazanma, dermiş ve bağ dokusunda yenilenme sağlanmaktadır. Seans aralıkları yaklaşık 15 günde bir yapılmaktadır. Seans sonrası bir iki hafta içinde ilk sonuçlar alınmaya başlamaktadır. Kolajen takviyesinden sonra ilk görülen etki ciltteki canlılık ve parlaklıktır.

Yan Etkileri Var mı?

Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ya da kaşıntı olabilmektedir. Onun dışında görülen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Kolajen Uygulaması Kimlere Yapılır?

Mevcut yaşlanma sürecini durdurmak için 25 yaşından sonra önlem amaçlı ya da oluşmuş yaşlanma belirtileri ve elastikiyet kaybını gidermek için her yaşta kullanılabilir.

Kolajen Uygulaması Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Kolajen Uygulaması; yüz, boyun, eller ve vücudun diğer kısımlarında kullanılmaya müsait bir dolgu maddesidir. Zaman içerisinde kaybolan cilt elastikliği için yapılan bu uygulama aynı zamanda akne ve yara izlerinin belirginliğini kaybetmesi ve cildin daha pürüzsüz bir hale gelmesine yardımcı olabilmektedir.

Bu paylaşım bilgilendirme amaçlı olup,tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız