Kış Aylarını Cildiniz İçin Bir Avantaja Dönüştürebilirsiniz Lifeplus Nişantaşı
 
Kış ayları cildimizin en çok korunmaya ve bakıma ihtiyaç duyduğu mevsim. Dışarıda soğuk hava, kuru rüzgar, kapalı alanlarda ise ısıtma sistemleri nedeniyle oluşan ısı farkı cildin doğal nemini yitirmesine yol açmakta. Farklı cilt tipleri kış koşullarına farklı tepkiler verse de hemen hemen tüm cilt tipleri kış aylarında kuruyup daha hassas hale gelmekte ve zaman zaman kuruma, pullanma ve soyulma görülebilmekte.

Kış aylarında belirgin şekilde artan hava kirliliği nedeni ile cilt temizliği de daha önemli bir hale gelir. Cildin daha etkin yöntemlerle derinlemesine temizlenmesi, iyi bir cilt bakımının temelini oluşturmakta. Bunun için cilt tipi belirlenip uygun bir cilt temizlik ürünüyle cildin temizlenmesi sonrasında ise yüzeyel bir peeling uygulaması kışlık cilt bakımınızın ilk ayağını oluşturacak. Bunun yanında arındırıcı, gözenek sıkılaştırıcı, cilt nemlendirici maske uygulamaları da cildin temizlenmesi ve canlanması için oldukça etkili.

Tüm bunların yanı sıra kış ayları cildinizin yenilenmesi, temiz ve pürüzsüz bir yapıya kavuşması için gerekli bazı ameliyatsız cilt uygulamaları için de uygun aylar. Güneşin etkisini daha az hissettiğimiz bu dönem yüzünüzdeki kabuk, çil, leke ve diğer düzensiz görüntüleri gideren kozmetik bir kimyasal işlem olan kimyasal peeling için mükemmel bir zaman. İstenilen sonuca bağlı olarak Glikolik Asit, Pirüvik Asit, Salisilik asit, Laktik Asit gibi meyve asitlerinin kullanıldığı bu uygulamada cilde donuk görünüm veren ölü hücreler temizlenip sağlıklı hücrelerin gelişmesi ve yüzde daha canlı bir görünüm sağlanır. Tedavi sonrasında, yeni cilt hücreleri oluştukça yavaş yavaş gelişecek daha pürüzsüz bir cilt elde edilmekte.

Aynı şekilde Lazerle Cilt Yenileme tedavileri de bu soğuk kış günlerinde cildinizi güzelleştirmenin bir diğer yolu. Değişken dalga boylu lazerin cilt yenileme, leke ve vaskuler başlıklarının kombine kullanıldığı geniş kapsamlı bir uygulama olan Lazerle Cilt Yenileme de cilt hücreleri uyarılmakta ve kollajen üretimi artmakta. Artan kolajen üretimi dokunun canlanmasına kırışık ve çizgilerin büyük ölçüde azalmasını sağlamakta.

Kış mevsiminde gerçekleştirebileceğiniz cildi korumak ve güzelleştirmek amaçlı bu uygulamalara daha başkaları örneğin H-100 aşısı, kollajen aşısı, Volite nem terapisi, Somon DNA uygulamalarını da ekleyebilir ve böylelikle cildiniz ışıltısını yitirmeden canlı bir ciltle ilkbahara merhaba diyebilirsiniz.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız