Kırışıklıklarınızı Önlemek İçin Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey
 
Yaşlandıkça, cildimizde kırışıklıkların oluşmaya başlaması bir sır değil.Özellikle son yıllarda yaşlanmanın  erken belirtilerini önlemek için piyasaya sürülen sayısız ürün, tedavi ve diet büyük bir rağbet görmekte. Her yaş grubunun böylesine önem verip izlediği bu konuda dikkat edilmesi ve daha uzun süre yaşlanmanın etkilerinden korunabilmesi için yapılması gerekenleri 4 maddede topladık.

1-Cildinizi her zaman güneşten koruyun. Genç yaşlardan itibaren çoğumuz ciltlerinde oluşacak ya da halihazırda oluşan yaşlanma belirtilerinden korkmaya ve yakınmaya başlarlar. Gerçekten de genç ve sağlıklı bir cilt elde etmek ve bunu korumak, genç yaşlarda bazı önlemler almakla yakından Bu önlemlerden en önemlisi cildin sürekli güneşten korunması. Güneşin UV ışınlarının cilde olan olumsuz etkisi, sonuçları açıkça görülmese de kötü bir cildin en temel sebeplerinden. Bu nedenle çok küçük yaşlardan  güneş kremi kullanılmaya başlanması ileri yaşlarda cildiniz için yapacağınız en büyük yatırım. Bu basit uygulama diğer tüm önlemlere göre cildinizi  kırışıklıklardan, yaşlanma belirtilerinden ve cilt kanserinden daha fazla korumakta.

2-Antioksidanlar ve alfa hidroksi asit içerikli ürünlerden yararlanın. Uzmanlar 20’li yaşlardan itibaren anti-aging ürünleri kullanmaya başlamanın güvenli ve etkili olduğunu ifade ediyorlar. Vitamin C serumları gibi ağırlıklı olarak antioksidan içeren ya da alfa hidroksi asitler kullanılan (glikolik ve laktik asit ) anti-aging kremleri, kırışıklıkları önlemede en etkin yaşlanmayı önleyen ürünler olarak karşımıza çıkmakta. Her ikisi de serbest radikallerin neden olduğu hasarı önlemede ve var olan hasarı azaltmada etkin rol oynamakta. Antioksidan ve AHA ürünleri piyasada kolaylıkla bulunmakta ve cilde savunma sağlayıp, canlılık vermekte.

3-Yirmili yaşlardaki kadınların, ciltlerinde ileride oluşabilecek kırışıklıkların önlenmesine odaklanmaları gerekirken, otuz yaş ve sonrası kadınların ciltlerinin düzgün bakımlarını yapmaları ve düzenli olarak ciltlerini beslemeleri gerekmekte. Tretinoin adı verilen madde yaşlanma etkilerini azaltmada, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmada etkin, ayrıca Kollajen oluşturduğu gibi cildin kanser riskini de azaltmaktadır. Hassas ve tretinoini tolere edemeyen ciltlerde ise Retinol içeren ürünlerin kullanılması önerilmekte.

4-Kırışıklıkları önlemek ya da yok etmek için botoks yaptırıbilirsiniz.  Yukarıdaki tüm önlemlere ve uygulamalara karşın cildinizdeki çizgilerden ve kırışıklıklardan yine de yakınıyor ve onlardan kurtulmak istiyorsanız botoks yaptırmak da oldukça etkili, olumlu sonuçlar veren bir yöntem olarak karşımıza çıkmakta. Botoks(botulinum toksin) cilt altındaki kasları geçici bir süre bloke ederek ince çizgi ve kırışıklıkları yok eden bir uygulama. Botoks uygulamasını uygun koşullarda, bakıldığında anlaşılmayacak şekilde konusunda uzman bir doktora yaptırmalı.

☎️ 0505 474 66 04

 

 

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız