Ameliyatsız Estetikte 2018 Trendleri - Lifeplus Nişantaşı
 
Estetik uygulamalara bakıldığında dünyada ameliyatsız uygulamaların sayısında inanılmaz bir artış söz konusu.

Uygulama süresinin kısalığı, günlük yaşantıya hemen dönüş, genel anestezi gerektirmiyor olması, radikal değişiklik korkusu bir çok uygulamanın öğle tatilinde bile yapılabiliyor olması dahası cerrahi uygulama öncesi görsel deneme için  ameliyatsız estetik uygulamalar yükselen trend olarak karşımıza çıkıyor.

Ameliyatsız estetik uygulamalara olan ilgi;  kullanılan ürünler, teknolojik gelişmeler yanı sıra görüntüleme sistemlerinde ve uygulamadaki  gelişmeleri de  beraberinde getiriyor.

Şüphesiz değerlendirmenin bir doktor tarafından yapılması, sorun ile ilgili en doğru kararın çevrenizden duyduklarınız, okuduklarınız ile değil doktorla birlikte değerlendirme sonrası alınması ön şart.

Birde 3 boyutlu görüntünüz üzerinden değerlendirme yapılıp ve hangi bölgelerinizde ne ye ihtiyaç olduğunu görerek ikna olduysanız…

İşte size yeniliklerden birkaçı…

Kod Nokta Dolgu

Orijinalinde  MD kod olarak kullanılmış. Medikal kod da diyebiliriz. . Uluslararası alanda uzun süren çalışmaların  sonucu   2015 yılı başlarında yavaş yavaş uygulanmaya başlanmış. Kısa sürede uygulama kolaylığı, güvenilirliği ve sonuçlarının beğenilmesi ile tercih ediliyor.

3 boyutlu görüntüleme sonrası ana tema yaşlanma belirtilerini azaltmak.

  • Mantığı; bir bölgede istenen iyilik hali için o bölgeyi çevresinden destekleyen güvenli noktalara da uygulama yapmak.
  • Avantajı; kanama-morluk ihtimalinin düşük oluşu, natürelliği bozmaması ve günlük yaşantıdan alıkoymaması. Yoğun çalışanlar için öğle arası uygulaması niteliğinde.
  • Özelliği; ilk anda görsel efekti hissediyorsunuz. Dolgu yerleşip, dokuya bağlandıkça son derece natürel duruyor. Uygulamayı farklı noktalardan desteklediğimiz için “bir birinin aynısı “ yüzler oluşmuyor ! Sadece daha iyi, daha canlı, daha genç, daha kadınsı veya erkeksi kısacası olması gerektiği gibi natürel bir görüntü oluşuyor.

Bölgede istenilen sonuca göre sayıca 3, 5  hatta 8-10 nokta uygulamaları bulunuyor.

Yüze Küçük Dokunuşlar ile Lift Efekti

25-30’lu yaşlar yüzde değişikliklerin başladığı veya yaşlanma belirtilerinin ilk hissedildiği yaşlar. Bu grupta öyle bir uygulama yapılmalı ki hem çevreden çok hissedilmemeli hem de iyilik halini yansıtmalı. Sadece çok iyi görünüyorsun ne yaptın ? Sorusunu sorduran kısaca merak uyandıran ama natürelliği bozmayan uygulama.

Kısaca “30 lu yaşlarda uygulamaya başlayanlar hiçbir zaman 70 yaşında göstermeyecek” denilebilir.

Top Model Yanağı

İlk bakışta bir çoğumuzun beğendiği hayran olduğu top modellerin yanakları. Yüzün genelini ve makyajı iyi gösteren allık sürülen bölgeye yapılan uygulama da diyebiliriz. Elmacık kemiği  ile başlayıp kulak ön-ortasına uzanan kemik hattın belirginleştirilmesi.

Uygulama 3 boyutlu görüntü değerlendirmesi sonrası yüzün genel görüntüsünü bozmayacak şekilde bu hattın belirginleştirilmesi işlemi. Bir defada yapılabileceği gibi  belirli aralıklar yavaş yavaş yapılabilir.

Girdiği ortamda hemen varlığını hissettirecek genelde görselliği ön plana çıkaran bir uygulama.

Ameliyatsız Profil Estetiği

Yüz uygulamalarında çok beğenilen yüzlerden yola çıkılarak  geliştirilmiş norm olarak kabul edilen oranlar var.

Beğenilen bir yüzün değerlendirilmesi sırasında ilk göze çarpan, saç kökü – kaş arası, kaş arası burun alt sınırı, burun alt sınırı çene ucu arasındaki mesafe. Genelde eşittir veya birbirine çok yakındır.

Alınan 3 boyutlu görüntü önden ve yanlardan farklı açılardan değerlendirirken eşitlikte görülen uyumsuzluklara yapılabilecek uygulamalar anlatılır.

Örneğin, alın darlığında saç sınırına  yapılan lazer uygulaması alını daha geniş gösterebilir.

Önden veya yandan alında görülen rahatsız eden çökmeler dolgu ile düzeltilebilir.

Burun kemeri yumuşatılabilir, burundaki küçük görsel deformiteler  düzeltilebilir. Burun ucu küçük-kalkık gösterilebilir gibi…

Dudaklar da ön görüntüden oran farklılığı (İdeal oran üst dudak alt dudağın 3 te 2 si yani üst alta göre daha ince olmalı) düzeltilebilir. Yandan üst alt-dudak kapanışı  dengelenebilir.

Çene ön ve yan görüntülerde çene kısalığı-geriliği  varsa istenilen sonuca uygun açı  ile uygulama yapılarak daha iyi görünüm sağlanabilir. Yan görüntüde dudak burun arası bombe ile çene ön ucu bombesi uyumu sağlanabilir.

Kollajen Aşısı

Cilt altı dokuya uygulandığında fibroblastları uyaran bu yolla yeni kollajen üretimini tetikleyen bir uygulama. Fibroblastların uyarılması hyaluronik asit üretiminin artışına yardımcı olur. Kollajen aşısı ile cildin yeniden yapılandırılması ile elastikiyet ve parlaklığın yeniden sağlanması, ince kırışıklıkların açılması hedeflenir. Mevcut yaşlanma sürecini yavaşlatmak için 30’lu yaşlar ile birlikte  önlem olarak uygulanabilir.

  • Yüz, boyun,
  • Dekolte, göğüsler,
  • Karın, kalça
  • Üst kol ve Bacaklarda,

Cilt ve cilt altını onarır, yeniler her şeyden önemlisi cildin doğal güzelliğini geri kazandırır. Aynı zamanda cilt çatlaklarını azaltmak, yara izleri, akne skarlarını   azaltmada kullanılabilir.

3-4 hafta ara ile ortalama 4 uygulama yapıyoruz. Sonuçlar merak uyandırıcı.

Dudak Üzeri  Kırışıklıklar

Dudak üzeri kırışıklıklar genetik, yapısal veya kullanım kaynaklı olabilir.    Yaşla birlikte nem azalması, elastikiyet kaybı, yüzün yukarıdan aşağı gelişi, burun dudak arası mesafeyi uzatması, üst dudağa yandan ve üstten bası, dudak çevresini zayıflatır ve kırışmasına neden olur.

Bu durumda  yüzün genelinin 3 boyutlu görüntüleme  ile değerlendirerek işlem yapılması doğru olur.

Bazen USRF veya lazer uygulaması sorunu çözebilir, ilk uygulama olarak yapılabilir.

Veya daha radikal olarak yukarıdan aşağı gelişi yavaşlatmak kısaca hafif bir lift efekti vermek gerekebilir.

Sonrasında dudak kenarı bölge ile dudak-burun arası filtrum dediğimiz iki sütun için güçlendirme yapılabilir.

Bütünsel yaklaşım, natürelliği korumak açısından önemli.

Ön ve yan değerlendirme elveriyorsa  dudak bazen dudak üzeri bölgeye mevcut doku elastikiyeti ile uyumlu (mimik bozmaması için !) dolgu uygulaması yapılıp doku güçlendirilir/nemlendirilir/elastikiyeti artırılır.

Buna rağmen kalan ince kırışıklıklar için plazma enerjisi veya lazer uygulamaları ile bölge ince kabuklandırılır . Hızla iyileşen bölgede yeni doku ortaya çıkar.

Gerek öncesi gerekse sonrası bakım, temizlik ve nemlendirmenin önemi tartışılmaz.

Göz Çevresi Kırışıklıklar

Cildin yapısı, nem-elastikiyet durumu, açık renkli gözler, göz bozukluğu, güneş gözlüğü kullanılmaması, yaşa bağlı göz çevresi yağ yastıkçıklarının  erimesi gibi bir çok sebeple göz çevresi kırışabilir.

İlk olarak USRF veya lazer uygulamaları  sorunu ciddi rahatlatmak ile birlikte daha uzun süreli koruma için azalan yağ yastıkçıklarının yerine bazen göz altı bazen göz çevresi dolgu uygulamaları ile cilt alttan desteklenip nem ve elastikiyet artışı sağlanabilir.

Yine kaz ayakları için koruyucu toksin uygulaması yapılabilir.

Tüm bunlara rağmen görülebilen kırışıklıklar için plazma enerjisi ile bölge hızla kabuklandırılıp alttan yeni doku gelişi sağlanabilir.

Gerek öncesi gerekse sonrası bakım, temizlik ve nemlendirmenin önemi büyük.

Volite Uygulaması – Nem Aşısı

Cilt kuruması, ince kırşıklıklar, pürüzsüzlük dahası kırışıklıklar için cildin nem dengesinin korunması önemli. Nem cilt sağlığının olmazsa olmazı…

Yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları, hava kalitesi(nem-içerik), sigara kullanımı, güneş, uv, solaryum  cilt kalitesine olumsuz etki eden faktörler.

Sadece korumak-dikkat etmek ne yazık ki yeterli olmuyor. Cildin düzenli temizliği, cilde uygun kaliteli kozmetik kullanımı ve nemlendirilmesi şart.

Her şeye rağmen oluşabilen nem dengesi bozukluğu, elastikiyet azalması, pürüzlenme, ince kırışıklıklar için tek uygulama ile 9 aya varan nemlilik ve elastikiyet artışı avantajları.

Özellikle sonbahar ve kış girişi benzer sorunları olan yüzler, dekolte bölgesi, el üzeri  ve boyun kırışıkları için  sonuçlar yüz güldürücü.

H 100 Uygulaması

Yeni jenerasyon  cilt gençleştirme uygulamalarından. Yüksek oranda hyaluronik asit içerir. Ayrıca bilinen en güçlü antioksidanlardan olan “mannitol” un varlığı ile de diğer mezoterapi ürünlerinden farklılık gösterir. Mannitol, hyaluronik asidin dokuda kalıcılık süresini uzatır ve ödem çözücü etkisi vardır. Ayrıca bu kokteyl de cildin ihtiyacı olan peptidler, vitaminler, mineraller, orgaik silica  ve DMAE bulunur.

Amaç; derinin nem kapasitesinin artırılmak, sarkan deforme olan bölgelerin sıkılaşması ve kırışıklıkların giderilmesi. Kullanım için uygun bölgeler yüz, boyun, dekolte, gıdı ve el üzeri. Uygulama sıklığı ve aralıkları  cildinizin yapısına göre değişken.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı - Vectra 3 Boyutlu Görüntüleme
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

UYGULAMALARIMIZ

 

Yazılarımız