Ameliyatsız Yenileme

Lifeplus Instagram
Lifeplus Facebook
Lifeplus Telefon
mail-icon

 
 

Yüzde dolgu uygulama noktaları

Yüzünüze küçük dokunuşlar…

Ameliyatsız yenileme, insan vücudunda zamanla oluşabilecek çizgilenmeleri açmak, kırışıklıkları gidermek, asimetriyi azaltmak için farklı içerik ve özellikteki maddelerin, içerik ve özelliğine uygun cilt katmanına uygulanır.

 
Dudak Yenileme
 
Burun Yenileme
 
Gözaltı Yenileme
 
Genital Yenileme
 

Ameliyatsız Yenileme Bölgeleri

 
 • Burun kenarından aşağı inen çizgiler,
 • Burun ile ağız arasındaki çizgiler,
 • Burun kemeri düzeltilmesi,
 • Dudak dolgunlaştırılması,
 • Dudak kenarları radial çizgiler,
 • Göz çevresindeki kırışıklıklar,
 • Alın çizgileri,
 • Akne izleri,
 • Yanak ve elmacık kemiği dolgunlaştırılması,
 • El ve ayak üzeri yaşlılık belirtilerinin azaltılması,
 • Kaza veya travma sonucu oluşan deformasyonlar,
 • Vücuttaki bazı asimetrilerin düzeltilmesi.
 

Ameliyatsız Yenileme Hakkında Merak Edilenler

 

Ameliyatsız Yenileme Çeşitleri ve Etki Süreleri

Ameliyatsız Yenileme, kullanılan dolgu maddesinin içeriğine göre; H.Y.A. (hyalüronik asit) içeren preparatlarda 6-18 ay, polilaktik asit içeren uygulamalarda 1-2 sene, hidroksi apatit içeren preparatlarda 3-5 yıl, kalıcı dolgularda ise ömür boyu devam eder. H.Y.A. içeren dolgu teknolojisinde son dönemde yaşanan hızlı gelişme, yan etkilerinin yok denecek kadar az olması ve zamanla emilerek yok olması tercih nedeni.

Ameliyatsız Yenileme Teknolojisinde Son Yıllarda Yaşanan Gelişmeler

Dolgu maddeleri artık daha yumuşak, daha kolay enjekte edilebiliyor ve sonuçlar da daha doğal. Lidokain içerikli dolgular, kolay ve acısız uygulanabiliyor. Cilt dokusu ile daha doğal bir şekilde entegre olabiliyor. Bu sayede artık yüzde daha doğal bir görünüm elde edebiliyoruz. Ve bu teknolojik gelişmeler sayesinde kalıcılık süreleri 2 yıla kadar çıkabiliyor.

Ameliyatsız Yenileme Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesine yapılacak bütün dolgu uygulamaları öncesinde, 3 boyutlu bir medikal görüntüleme sistemi ile hangi bölgeye uygulama yapılacağı görüntüler ile tesbit edilir. Sonrasında, kullanılan dolgu ürünleri içinde anestezik madde lidokain olmasına rağmen uygulama bölgesine lokal anestezik krem sürerek 10-15 dakika bekledikten sonra uygulama bölgesi ve hedeflenen sonuca uygun içerikli dolguyu hedef cilt katmanına uygular ve yüzeyel masaj ile son şeklini veririz. Toplam işlem süresi 25-30 dakika arası olup öğle tatilinde bile yapılabilir.

Ameliyatsız Yenileme Uygulaması Sonrası

Uygulama dolgunun özel iğneleri ile yapılır, beklenen dışında geçici çok hafif bir şişlik, nadiren kızarıklık olabilir, herhangi bir zamanda, öğle arası bile yapılabilir, sonrasında rahatlıkla işinize geri dönebilirsiniz.

Ameliyatız Yenileme Yan Etkileri

Yeni jenerasyon hyaluronik asit (su bazlı) içerikli dolgularda yan etki yok denecek kadar az. Yan etkilerin büyük bölümü enjeksiyon tekniği, deneyimden kaynaklı. Ayrıca C Vitamini, aspirin ve ağrı kesici kullanımı sırasında yapılan uygulamada kanama zamanı uzadığı için ciltte morarma ve ödem oluşabilir. Bir kaç günlük su tutmaya bağlı hafif ödem olabilir. Allerji yok denecek kadar nadir.

Ameliyatsız Yenileme Etki Süresi

H.Y.A. etki süresi kişiye, bölgeye ve kullanılan H.Y.A. yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Ortalama 6-18 ay olarak kabul edilir. Daha uzun süre kalıcılığı sağlayan ürünler mevcuttur. Örneğin; meme için uygulanan H.Y.A.’nın 2-3 yıla kadar etki süresi bulunur.

Ameliyatsız Yenileme Fiyatları

Fiyatlar, dolgunun markasına, cinsine uygulanacağı bölgeye ve kalıcılık süresine göre çok değişken. Araştırmayı yukarıdaki 4 faktörü dikkate alarak yapmalı. En doğrusu hekim değerlendirmesi sonrası görerek fiyatlandırma.
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

HİZMETLERİMİZ