Ameliyatsız Profil Yenileme

Lifeplus Instagram
Lifeplus Facebook
Lifeplus Telefon
mail-icon

 
 

Ameliyatsız Profil Estetiği

 

Ameliyatsız Profil Yenileme Nedir?

Kısaca tarif edilirse kişinin yandan görünümünü düzeltmek için yapılan ameliyatsız işlemlerin bütünü olarak tanımlanabilir.
Önceleri profil düzeltme için tek seçenek ameliyatlardı. Ancak estetik teknolojisindeki gelişmeler, kullanılan ürün seçeneklerinin ve kalitelerinin artması, 3 boyutlu görüntüleme sistemleri Ameliyatsız Profil Yenileme olarak yeni bir seçenek ortaya çıkmasına ve gelişmesine yol açtı.

Ameliyattan olmaktan korkan, anestezi almak istemeyen, nekahat sürecinden çekinen dahası sonrasını kestiremediği için vazgeçen çok büyük bir grup için önemli bir alternatif olma yolunda.

Profil Değerlendirmesinde;

  • Alın-burun açısı
  • Burun-dudak açısı
  • Burun-çene açısı
  • Çene-Çene altı oran
  • Çene- boyun açısı dikkate alınır.

Ameliyatsız Profil Yenileme Hangi Bölgelerede Neler Yapılabilir?

Profil Estetiği - Lifeplus Nişantaşı

Alın: Alın çok düz ise yeni jenerasyon hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları ile hafif konveks bir şekle getirilebilir.Şakaklarda çöküntü varsa yeni jenerasyon hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları ile giderilebilir.Şakak çöküklüğü karşıdan bakınca alın darlığından,kaş düşüklüğüne sebep olabilir.

Kaşlar: Düşük ise botoks, kaş ucu dolgusu ,iple veya thread lift ile yukarı kaldırılabilir.Böylece gözler öne çıkar,göz kapakları rahatlar.Rahat makyaj yapılabilir.
Burun: Kemer düzeltmesi,burun ucu kaldırma işlemleri yeni jenerasyon hyaluronik asit dolgu ile yapılabiliyor.

Yanaklar: Yaşlı yüzde sarkmış olan yanaklar iple veya yeni jenerasyon hyalüronik asit dolgu ile kaldırılabilir ya da şişman görünümlü yanaklar daha zayıf görünümlü hale getirilebilir. Elmacık kemikleri belirginleştirilebilir. Yanaklara dolgu yapılarak yüze daha dinlenmiş bir ifade verilebilir.

Dudaklar: Anatomik olarak üst dudak hafifçe alt dudağın (1-2 mm) önündedir ve alt dudak üst dudağa göre daha kalındır.Bu anatomik yapı hedeflenerek yeni jenerasyon hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları ile doğal görünüm hedeflenir.

Çene: Yüz profili değerlendirmesinde burundan sonra çenenin değerlendirilmesidir.Büyütme,genişletme ,öne veya aşağı uzatma işlemleri yeni jenerasyon hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları ile gerçekleştirilmekte

Gıdı bölgesi: Gevşeklik veya sarkma eğilimi veya var olan yağ dokuya yönelik lipoliz,meoterapi,thread lift uygulamaları ile yeterli düzeltme yapılabilmekte.

Ameliyatsız Profil Yenileme Süreci Nasıl İşliyor?

3 Boyutlu Yüz Analiziİlk olarak 3 boyutlu görüntü alarak her iki yan ve cephe görüntülerini değerlendiriyoruz. Ön görülen düzenlemeleri similasyon ile yüzün yarı bölgesinde gerçekleştirip beğenilmesi halinde uygulama yapılacak bölgeyi temizleyip anestezik krem ile uyuşturduktan sonra uygulamayı gerçekleştiriyoruz.

Süre görüntüleme-değerlendirme –uygulama dahil işleme göre 45-60 dakika arasında.

Genelde nekahate ihtiyaç duymayan hemen hayatın akışına dönülebilen uygulamalardan.

 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
Lifeplus Nişantaşı
 
 

HİZMETLERİMİZ